Sözcü Plus Giriş

Gençlik aşısında B dozu

Mercedes-Benz, müşteri profilini 10 yaş gençleştiren kompakt otomobil modellerinden B Serisi’ni tamamen yeniledi. Mart  ayında Türkiye’de olacak otomobilde ilk etapta iki motor seçeneği olacak.

Metin KÖKLÜÇINAR
12:47 -
Gençlik aşısında B dozu

İlk kez lansmanı yapıldığı 2005 yılından bu yana tüm dünyada 1,5 milyondan fazla müşteriye ulaşan Mercedes-Benz'in kompakt otomobili B Serisi 3'üncü nesli ile yenilendi. Mercedes- Benz, markanın müşteri profilinin gençleşmesine büyük katkı sağlayan kompakt otomobillerde bugüne kadar 6 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Ülkemize 2019 yılı mart ayında gelecek yeni B Serisi, ilk etapta iki motor seçeneği ile sunulacak. B-180 versiyonunda 1,3 lt. hacminde 136 beygir güç ve 200 Nm. tork üreten benzinli motor görev yapacak. Bu motor 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman ile satışa sunulacak (ortalama yakıt tüketimi 5,6-5,4 lt./100 km). B-180d versiyonunda ise 1,5 lt. hacminde 116 beygir güç ve 260 Nm. tork üreten dizel motor görev yapacak. Bu motor da 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman ile satılacak (ortalama yakıt tüketimi 4,4 4,0 lt./100 km).

Yeni B Serisi tanıtım ve test sürüşü etkinliğinde ev sahipliğini Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli yaptı.

Yeni B Serisi tanıtım ve test sürüşü etkinliğinde ev sahipliğini Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli yaptı.

DAHA DİNAMİK VE SPORTİF

Yeni B Serisi önceki nesil ile kıyaslandığında 0,24 Cd'lik (önceki nesil 0,25 Cd) rüzgar sürtünme katsayısıyla daha dinamik ve sportif bir karakterle yola çıkıyor. Araçta, “Hey Mercedes” sesli komut sistemi ile devreye giren ve yapay zeka özelliği ile öğrenme yeteneğine sahip tamamen dijital bilgi ve eğlence sistemi MBUX de sunuluyor. Standart, tam LED ön farlara sahip araç, içeride de 64 renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatması ile kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca düzenlik olarak oturma minderi ve koltuk sırtlığının açısını ayarlayan sistem, ortopedik açıdan en iyi oturma pozisyonunu oluşturuyor. Radar ve kamera sistemleri sürüş yönünü sürekli 500 metreye kadar tararken, B-Serisi DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı, Aktif Acil Durum Fren Yardımcısı ve Aktif Şerit Değiştirme Yardımcısı ve Aktif Fren Yardımcısı gibi özelliklerle S Serisi ağabeyinde bulunan bir dizi teknolojik özelliği de bünyesinde barındırıyor. Türkiye'de ilk etapta iki donanımla ve 280 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak yeni B, 2019 Mart ayında ülkemize gelecek.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:46 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more