Goodyear’a yeni araştırma merkezi

Goodyear, mobilite çalışmalarını daha da ileriye taşımak üzere Mcity Test Tesisinde elektrikli ve otonom araçlarla testler gerçekleştirecek ve bu testler kapsamında akıllı lastiklerini ve sensörlerin kullanımını daha da geliştirecek.

Goodyear’a yeni araştırma merkezi

The Goodyear Tire & Rubber Company, dünya çapındaki inovasyon ağını, bağlı ve otomatik araçları ve bu araç teknolojilerini geliştirmek üzere Michigan Üniversitesi tarafından yönetilen bir kamu-özel sektör ortaklığı olan Mcity’yi de kapsayacak şekilde genişletiyor.

1532675911_robot_pedestrian-kopya

Goodyear, Mcity Test Tesisinde, elektrikli ve otonom araçlarla testler gerçekleştirecek ve bu testler kapsamında akıllı lastiklerini ve sensörlerin kullanımını daha da geliştirecek ve lastiklerin yol, araçlar ve en nihayetinde tüketicilerle bağlantısını yönetmedeki rolünü genişletecek.

1532675917_mcity_aerial_test_facility-kopya

Goodyear'ın Baş Teknoloji Sorumlusu Chris Helsel, “Lastikleri kapsayan ve çoğu kez lastiklerin de ötesinde, mobilite çözümleri üretmek için, otonom araçlar ve sürüş/araç paylaşımlı filoların geleceğini şekillendirmek adına kilit oyuncularla birlikte çalışıyoruz. Mcity'deki faaliyet, bu amaca yönelik hızımızı artıracak” diye konuştu.

Mcity Test Tesisi, bağlantılı ve otonom araçların ve bu araç teknolojilerinin simüle edilmiş şehir içi ve şehir dışı sürüş ortamlarında test edilmesine yönelik özel olarak inşa edilmiş bir deneme sahasıdır. Goodyear, bu test tesisinde araştırmaya katılan tek lastik şirketidir. Goodyear, otomotiv üreticileri ve tedarikçileri, çip ve donanım üreticileri, sigorta sağlayıcı şirketler ve gelişmiş modelleme, büyük veri toplama, akıllı ulaşım sistemleri gibi teknolojilerle uğraşan şirketler de dahil olmak üzere, Mcity ile çalışan yaklaşık 60 şirketin arasında yer alıyor.

Loading...