Gücünü arka tekerleklerine iletiyor!

Arka lastikler mi, önler mi yoksa dört çeker mi? Tüm bu soruların tek cevabı var aslında o da Audi R8. Markanın süper spor otomobili olan R8 aslında dört tekerlekten çeker bir yapıda ancak 999 adet arkadan itişli versiyonunda üretileceğini marka duyurdu!

Gücünü arka tekerleklerine iletiyor!

Audi Sport, limitli adette arkadan itişli R8 modelinden üretileceğini açıkladı. Bu otomobil R8’in ilk seri üretim arkadan itişli versiyonu olacak. Markanın bu kararı vermesinde R8 LMS GT3 yarış otomobilinin başarısının etkili olduğu söyleniyor.

dsc020-1-kopya

Coupe ve üzeri açılabilir gövdeli olarak üretilecek olan otomobil Eylül ayında İngiltere’de satışa sunulacak. Arkadan itişli R8 Coupe’nin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 3.7 saniye iken Spyder versiyonda durum 3.8 sn. Ortadan motorlu otomobilin V10 motoru 540 beygir güç ve 540 Nm tork üretiyor. Maksimum torkunu ise 6500 d/d’da veriyor. Spor egzoz donanımıyla da bu otomobili almak mümkün olacak.

dsc032-kopya

Gövde üzerindeki hafifletme çalışmaları sayesinde R8 Coupe, 1590 kg ağırlığa düşmüş durumda. BU değer dört tekerlekten
çeker versiyondan 50 kg daha az. Bununda en önemli sebepleri ortadaki diferansiyelin olmaması ve şaftın olmaması
olarak açıklanabilir. Sürüş modları arasından “Dynamic” modu seçtiğinizde ve ESC’yi Sport moduna aldığınızda R8 olabildiğince drift’e uygun bir hale geliyor.

dsc075-kopya

Otomobilin içindeki spor koltuklar, alkantara detaylar olabildiğince sportif ortamı kullanıcısına sunuyor.
19 inç’lik standart jantların yerine 20 inç’lik jantları da tercih edebiliyorsunuz. Audi Vİrtual Cockpit otomobildeki yerini
almış durumda.

dsc058-kopya
Loading...