Hamburg dizel motorlu otomobilleri yasakladı!

Almanya'nın ikinci büyük şehri olan Hamburg, halka açık alanlarda önceden belirlenmiş olan dizel motorlu araçları yasakladığını açıkladı!

Hamburg dizel motorlu otomobilleri yasakladı!

31 Mayıs tarihinden itibaren başlayacak olan yasakta, Euro 6 emisyon standartlarında olan araçlar şehir merkezindeki bazı bölgelere giremeyecek. Euro 6 normlarında olan araçların satışına 2014 yılında başlanmıştı.

hamburg3-kopya

Bloomberg’in haberine göre karar Şubat ayında onaylandı ve bu karar dizel otomobillerin çalışabileceği alanlardaki kısıtlamaları içeriyor, karar mahkeme tarafından verilmişti. Geçen yıl Almanya’da 65’ten fazla şehir limitsiz NOx seviyelerinde hava alanına sahipti. Mahkemenin Euro 6 için verdiği karara ek olarak, havadaki nitrojen oksit ve partikül madde salımı sınırları da var.

hamburg23-kopya

Leipzig’deki mahkeme, tüketicilerin mahkemenin bu kararını kabul etmek zorunda olduğunu da belirtti. Almanya’daki toplam 15 milyon dizel motorlu aracın 2.7 milyonu Euro 6 standartlarında. BMW, VW ve PSA grubu hali hazırda dizel motorlu taşıtlarını değiştirmek isteyen kullanıcılar için kampanyalarını da hazırlamış durumda.

Avrupa'daki en iyi dizel motorlar İlginizi Çekebilir Avrupa'daki en iyi dizel motorlar
Loading...