İkinci el otomobil pazarı büyüyecek!

Her yıl istikrarlı bir şekilde artış gösteren 2.el pazarı bu yılın ilk 3 ayında da geleneği bozmadı. İlk 3 aylık TUİK verilerine göre, 2.elde otomobil ve hafif ticari araç pazarı toplam satışları 1.911.135 olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre bu rakam yüzde 11 artış anlamına geliyor.

İkinci el otomobil pazarı büyüyecek!

Otoshops, 19 Yetkili Satıcının katılımı ile gerçekleştirdiği Otoshops 3.Yetkili Satıcı toplantısında 2018 yılı stratejilerini belirledi.

otoshops-kopya

Büyüme sürecek

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, Otoshops Yetkili Satıcılarına hitaben yaptığı konuşmasında ilk 3 aylık büyümenin artarak devam etmesini beklediğini belirterek “Sıfırdaki fiyatların yüksek kurların etkisiyle artması sonucu 2.el araç pazarı tüketici gözünde daha avantajlı bir konuma geldi. Dolayısıyla yılsonunda öngörülerin üstünde bir artış rakamı bekliyoruz. Otoshops olarak müşteriye vermiş olduğu ve alım satım işlemlerini tek noktada yapabilme kolaylığını da sunmamız ve sektöre getirdiğimiz yenilikçi çözümler sayesinde 8.500 adetlik yıllık satış hedefimizin çok üzerinde bir adet ile yılı tamamlamayı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

otoshops-genel-muduru-tugrul-denizasan-kopya

Denizaşan, bu gelişmeler ışığında ilk 3 ayda yaşanan büyümenin yılsonuna kadar devam etmesini beklediklerini sözlerine eklerden ikinci el otomobil pazarının yılı 6 milyon adet ile kapamasını beklediklerini söyledi.

Loading...