Sözcü Plus Giriş

İşte Türkiye’de üretilecek yeni Corolla Sedan hibrit!

Marka yeni Corolla modelinin HB gövdeli versiyonunu 2018 yılının ilk aylarında tanıttı, sonrasında Avrupa pazarı için önemli bir gövde tipi olan Corolla SW Paris Otomobil Fuarı'nda karşımıza çıktı ve son olarak Corolla Sedan ile Guangzhou Otomobil Fuarı'nda tanıştık. Şimdi ise Corolla Sedan'ın hibrit versiyonuyla LA Otomobil Fuarı'nda tanışıyoruz. Türkiye'deki Toyota fabrikasında da üretilecek olan otomobilin işte en çok merak edilen detayları...

Fatih TAN
12:11 -
İşte Türkiye’de üretilecek yeni Corolla Sedan hibrit!

Japon üretici Toyota, hibrit motor teknolojisine sahip olan Corolla’yı LA Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttı. Otomobilin merak edilen detaylarını açıklayan marka otomobilde 1.8 litrelik içten yanmalı motor ve elektrikli motorla satışa sunulacak.

corolla-highprofile-v7-rgb-lr-841192-kopya

Elektrik motoru ve içten yanmalı motorla birlikte toplam 121 beygir güç üretecek olan otomobil ortalama 5.5 lt / 100 km’lik yakıt tüketim verisinden fazlasına sahip olacak. Yeni nesil Hyper-Prime Nickey piller otomobilin arka koltuğunun altında yer alıyor ve bu sayede düşük ağırlık merkezi durumunu destekleyerek yol tutuş kabiliyetini arttırıyor.

corolla-interior-v05-rgb-lr-956266-kopya

Markanın yeni nesil TNGA platformu kullanılan otomobilde lastik bant diye adlandırılan bir sistem daha yer alıyor. Bu sayede otomobilin ivmelenmesi daha doğrusal olarak gerçekleşiyor. Sistem her iki ön tekerleğe ayrı ayrı tork uygulayan ön yük diferansiyeli şeklinde çalışıyor.

corolla-rear-34-v05-rgb-lr-635118-kopya

Normal ve ECO sürüş modlarında otomobil hareketini EV yani elektrikli araç gibi sadece elektrik motoruyla gerçekleştirmeye özen gösteriyor. Sport mod ise otomobilin hızlanmasını arttırmak için daha fazla güç kullanmasına sebep oluyor. Rejeneratif fren sistemi sayesinde ayağınızı gazdan çektiğinizde piller şarj olabiliyor.

toyota-3-car-front-24-newplates-837216-kopya

Corolla Sedan hibrit 15 inç boyutundaki jantlar ve düşük yuvarlanma direnci olan lastiklerle satın alınıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more