Sözcü Plus Giriş

İşte yeni Bentley Continental GT Convertible!

GT yani Grand Tourer diye otomobiller denildiği zaman akla gelen en önemli modellerden biri olan Bentley Continental GT, yeni üzeri açılabilir versiyonuyla Los Angeles Auto Show öncesinde karşımıza çıktı. İşte otomobilin detayları...

Sozcu.com.tr
15:43 -
İşte yeni Bentley Continental GT Convertible!

İngilizlerin en önemli otomobil markalarından biri olan Bentley’in, GT otomobili Continental yenilendi. Yeni formunu üzeri açılabilir gövde tipiyle ortaya çıkaran marka Dünya’nın en stil sahibi GT otomobilini tasarlandığı üzerinde duruyor. Continental modelinin üçüncü jenerasyonu olan yeni otomobil özellikle iç mekanda kullanılan kaliteli materyalleriyle rakiplerinden kolayca ayrılabiliyor.

bentley-continental-gt-convertible-6-kopya

Yeni otomobilde el yapımı malzemelerin haricinde yeni nesil teknolojik donanımlarda yerini almış durumdalar. Bunlarında başında aracın bağlanılabilirlik donanımları geliyor.

bentley-continental-gt-convertible-17-kopya

Kumaş tavan 19 saniye içerisinde açılıp kapanabiliyor. Yeni nesil tavanın iskelet yapısı bu otomobilde ilk defa kullanıldı. Coupe gövde tipli model kadar sessiz bir kabin sunan hatta sunduğu söylenen model 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşabiliyor. W12 silindirli motoru olan bu otomobil 635 beygir güce sahip ve 8 ileri çift kavramalı şanzımanla gücünü tekerleklere aktarıyor.

bentley-continental-gt-convertible-36-kopya

Coupe modele göre yüzde 20 daha hafif olan convertible model kişiselleştirilebilir özellikleriyle de dikkat çekiyor. Yeni Continental GT Convertible 17 dış renge sahip ayrıca bu renkler 70 tona kadar değiştirilebiliyor. Ayrıca 15 lüks taban halısı, sekiz farklı el yapımı iç kaplama ve 15 farklı iç döşeme seçenekleri de bu kişiselleştirme özellikleri arasında.

bentley-continental-gt-convertible-42-kopya

Z-Kat diye adlandırılan yeni tavan sistemi sayesinde Continental GT Convertible, hem açılma hem de kapanma sırasında daha uzun ömürlü bir iskelet ve kumaş ömrünü kullanıcısına sunuyor. Bu yeni tavan eski sistemlere göre daha iyileştirilmiş sızdırma sistemi ve akustik yenilikleri de bünyesinde barındırıyor hatta kabinde 3 desibellik gürültü azaltılması bu sistem sayesinde gerçekleştirilmiş.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more