Sözcü Plus Giriş

Kadınların ‘Yıldız’ı parladı…

2017 yılını da ‘Premium Segment’ birinci olarak kapatan Mercedes-Benz Türk’e bu başarıyı getiren 77 kişilik ekibin yarısı kadınlardan oluşuyor. Ayrıca marka Türkiye’deki kadın müşteri oranını da yüzde 29’a çıkararak neredeyse 3 araçtan birini kadınlara satmaya başladı.

Metin KÖKLÜÇINAR
09:05 -
Kadınların ‘Yıldız’ı parladı…

2017 yılında global satışlarda 2,3 milyon adede ulaşarak bir önceki yıl gibi premium segmentte dünya lideri olan Mercedes-Benz, aynı başarıyı Türkiye'de de yakaladı. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, “2016 yılında olduğu gibi geçen yılı da segmentteki yüzde 17-18'lik genel düşüşe rağmen 25 bin 588 adetlik satış rakamıyla ilk sırada tamamladık ve yerimizi koruduk” dedi. Türkiye'deki bu başarının ardında C-Serisi Sedan, Coupe ve Cabriolet modellerinin yanı sıra E-Serisi, A-Serisi ve CLA modellerin önemli aktörler olduklarını söyleyen Şükrü Bedikhan, “Başarı bir ekip işidir, bizim de başarılarımızın arkasında 77 kişilik ekip çalışması bulunuyor. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu'nda çalışanlarımızın yüzde 50'sini kadınlar oluşturuyor. Bu başarılı ekip sayesinde son beş yılda otomobil kadın müşteri oranını yüzde 17'den yüzde 29'a çıktı. Bu oranla neredeyse her üç otomobilden birini kadınlara satıyoruz demektir. Ayrıca yine bu sayede son beş yılda 25 yaş altı müşteri oranımızı yüzde 5, 25-35 yaş arası müşteri oranımızı da yüzde 9 artırdık” diye konuştu.

mercedes-kopya

ELEKTRİKLİ VE HİBRİT GELİYOR

2018 yılı beklentilerini de paylaşan Şükrü Bekdikhan, “2018'i geçen yıla paralel bir seviyede öngörüyoruz. 2018 yılında elektrikli Smart ve GLC Plug-in Hibrit gibi özel modellerimizi Türkiye pazarına sunmaya başlayacağız. Geçen ay satışa sunulan S-Serisi'nin Coupe ve ve Cabriolet modellerini, mayıs ayında makyajlı CLS ve yeni A-Serisi, haziranda G-Serisi, ağustos ayında yenilenen C-Serisi Sedan, Coupe, Cabriolet ve Estate, ekim ayında dört kapılı 4Matic GT Coupe ve aralıkta da A Serisi Sedan takip edecek. Yenilenen modellerin yanı sıra bu yıl ilk kez yüzde 100 elektrikli ve hibrit otomobil gelecek. Yılın ikinci yarısında satışa sunulmaya başlanacak Mercedes –Benz GLC Plug-in Hybrid ve 165-220 km. menzile sahip elektrikli Smart modelleri müşterilerimin beğenisine sunulacak” dedi. Mercedes-Benz Türk'ün 2018 yılı stratejilerinden bir diğeri ise Mercedes-Benz Kiralama hizmeti. ‘Uzun Dönem Kiralama' hizmetinden, Mercedes-Benz Türk yetkili bayilerine başvuran şahıs şirketi sahibi müşteriler ve KOBİ'ler cazip kiralama bedelleri ve koşulları ile yararlanabiliyor.

mercedes-benz-turk-yeni-bayi-komsepti-gelecek-otomotiv-kopya
Son güncelleme: 13:23 26.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more