Sözcü Plus Giriş

Lassa Köln’de

Lassa, yurtdışı pazar iddiasını yeni ürünleriyle güçlendirmeyi hedefliyor. Geçen sene binek yaz ürünlerini yenileyen Lassa, bu sene ‘The Tire Cologne’ fuarında ilk 4 mevsim binek lastiği Multiways, yeni nesil binek kış lastiği Snoways 4 ve yeni nesil SUV performans lastiği Competus H/P 2’yi yenilenen özellikleriyle görücüye çıkarttı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:34, 02/06/2018
Lassa Köln’de

Lassa, yaklaşık 70 ülkede ulaştığı 6.000'e yakın satış noktası ile uluslararası pazarlarda atılımlarını sürdürüyor. Son 3 yıldır hem Avrupa'da hem de Avrupa dışı pazarlarda pazarın üzerinde büyüme performansı gösteren ve daha fazla araç sahibine yenilikçi ürünlerini ve hizmetlerini ulaştırmayı hedefleyen Lassa, 2017'de Lassa tabelalı mağaza sayısını da 600'e çıkarttı.

1527852677_lassa_koln__8_-kopya

2018 yılında konumunu daha da güçlendirmek amacıyla pazarlama faaliyetlerine hız vermeyi stratejik hedef olarak belirleyen Lassa, 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Köln'de düzenlenen “The Tire Cologne” fuarına katıldı.

Yeni ürünlerle pazar payını arttıracak

Lassa'nın ilk kez The Tire Cologne fuarında lanse ettiği ilk binek 4 mevsim lastiği Multiways hem kışın hem de yazın, güvenli sürüş ve dayanıklılığı bir arada sunuyor. Özel karışımı, yeni konstrüksiyon yapısı ve kullandığı kış deseni sayesinde her mevsimde etkin performans sağlıyor. Özellikle son yıllarda Avrupa'da hızla büyüyen 4 mevsim pazarına yeni ürünü ile giren Lassa bu segmentte de iddiasını sürdürüyor.

1527852678_lassa_koln__12_-kopya

Fuarda sergilenen ürünlerden yeni nesil SUV performans lastiği Competus H/P 2, kuru performanstan ödün vermeden, geliştirilmiş ıslak performansı ve artan ömrü ile SUV kullanıcılarına yepyeni bir lastik deneyimi vaat ediyor. Yılın 2. yarısında pazara sunulacak olan Competus H/P 2 ile birlikte Lassa, kompakt, orta ve lüks SUV segmentinde 16'den 21 janta kadar geniş bir araç grubuna hitap edecek.

1527853158_lassa_koln__5_-kopya

Yeni nesil kış lastiği olarak geliştirilen Snoways 4 ise yeni lastik deseni ve yeni karışımı sayesinde karlı ve ıslak yollarda çok daha üstün performans gösteriyor. Suda kızaklama, fren mesafesi ve karda fren etkisi üzerinde yapılan çalışmalar ile Snoways 4, sert kış günlerinde sürücülere güvenli sürüş imkânı sağlıyor. 2018 kış sezonu ile satışına başlanacak ve 2019 yılında da yeni ebatların eklenmesiyle ebat gamı genişleyecek olan Snoways 4 ile Lassa, binek kış ürünlerinde de ebat gamını 20' jantlara kadar genişletmiş olacak.