Lexus Cenevre’yi beklemedi!

Lexus markasının Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmayı planladığı kompakt crossover modeli UX'in örtüsü açıldı!

Premium otomobil üretcisi Lexus’un yeni giriş modeli olan UX’e merhaba deyin! Alışılmış Lexus tasarım diliyle şekillenen otomobil Cenevre’de tüm otomobil severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Urban Compact Crossover diye adlandırılan otomobil, kendisine rakip olarak Infiniti Qx30, Audi Q3, BMW X1 ve Mercedes-Benz GLA’yı seçmiş durumda.

lexus-ux_concept-2016-1600-01-kopya

Lexus markasının SUV segmentindeki giriş modeli olan UX için erişilebilir bir fiyat belirleyeceği dedikodular arasında.
Ayrıca rakiplerine göre fiyatın belirlenmesi de bu duruma büyük avantaj sağlayacaktır. UX ile alakalı markanın yaptığı açıklamada, gövde rijitlik seviyesinin arttırıldığı, düşük ağırlık merkezine göre tasarlanan otomobilin yeni altyapı üzerine inşa edildiğinden bahsediliyor. Otomobil dışarıdan bakıldığında tam anlamıyla yüksek bir hatchback otomobil gibi gözüküyor.

lexus-ux_concept-2016-1600-03-kopya

Lexus “User Experience” adı altında genç müşterilerin istekleri doğrultusunda böyle bir otomobil oluşturdu. Zaten Türkiye pazarına da tekrar giriş yaptığında bu stratejinin üzerine gideceklerini ayrıca belirtmişlerdi. UX’in ilk gösterimi geçtiğimiz yıl konsept olarak Paris Otomobil Fuarı’nda olmuştu. 6 Mart’ta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobilin tüm detaylarını öğrenmiş olacağız.

Loading...