Sözcü Plus Giriş

Marchionne : Bu yıl geçsin!

Geely'nin patronunun FCA'ya ortak olma girişimi için Marchionne'den açıklama geldi. Ancak bu yıl duyurulacak olan gelecek planından sonra Geely'nin ya da başka bir firmanın ortaklığı söz konusu olabilir...

Fatih TAN
15:46 -
Marchionne : Bu yıl geçsin!

Salı günü kapılarını basın mensuplarına açan 88. Cenevre Otomobil Fuarı’nda son günlerin popüler konularından biri olan FCA ve Geely ortaklığı Marchionne’ye soruldu.

volvomedia

“2018 planını ve market değerlerini belirledikten sonra bu konu konuşulabilir, şu anda bu konuyu konuşmanın
bir anlamı yok” diyen Marchionne, “Bu sürecin tamamlanması ve pazardaki başarısı bizim için çok önemli, bu yüzden şuanda bu tarz tartışmalar saçma” diye ekledi.

shutterstock_1-kopya

Gelişim ve genişleme stratejileri doğrultusunda bu tarz bir ortaklığın konuşulacağından bahseden FCA CEO’su Marchionne, bu stratejinin başarılı olmasının onların lehine bir durum olacağını düşünüyor olmalı. Bu sayede şirketin güncel değeri artacak ve Geely ile yapılacak anlaşma daha değerli bir konuma gelecek.

volvomedia2

Marchionne, Geely’nin toplantı için Fiat ile görüştüğünü de belirtti. Bloomberg’in haberine göre Çinli milyarder Li Shufu
Daimler’e karşı olan hareketin dikkat çekmesi durumuyla alakalı rapor verdi. “Görüştük ama sonuçlandıracağımız hiçbir şey olmadığı için görüşmemiz bitti” diyen Marchionne, “Sadece 2018 planımıza odaklandık.”dedi. Geely’nin patronu milyarder Li Shufu, Çin dışındaki pazarlara da açılmak için bu tarz hamleler yapıyor. İki tarafında farklı görüşlere sahip olması FCA Grup alışverişiyle alakalı açıklama yapılmamasına sebep oldu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more