Sözcü Plus Giriş

Otokoç’tan sınır ötesi operasyonu!

Otokoç Otomotiv ve Avis Budget Group, Yunanistan’ın en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Olympic Commercial and Tourism Enterprise SA’yı satın aldı.

Sozcu.com.tr
11:00 -
Otokoç’tan sınır ötesi operasyonu!

Otokoç ve Avis Budget Group, uluslararası pazarlarda büyüme stratejisine uygun olarak yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Yunanistan’da Avis, Budget ve Payless lisansları ile kısa ve uzun dönem araç kiralama faaliyetinde bulunan Olympic, Otokoç ve Avis Budget Group ortak girişim ile satın alındı. Ortak girişim şirketinin hisselerinin sahiplik payı yüzde 80 Otokoç, yüzde 20 ise Avis Budget Group'tan oluşuyor. Olympic 2017 yıl sonu itibariyle 32 bin adetlik araç parkına sahip.

fotograf-kopya

Cenk Çimen: “Birlikte satın aldığımız bu yapıyı otomotiv ve araç kiralama tecrübemizle büyüteceğimize inanıyoruz.” Otokoç'un 90. yılında Avis Budget Group ile birlikte gerçekleştirilen yatırımın önemine değinen Çimen, “Koç Topluluğu'nun birçok yabancı şirketle güvene ve uzun yıllara dayanan ortak yatırımları bulunuyor. Yabancı ortaklı bu yatırımların arasına 45 yıllık iş ortağımız olan Avis Budget Group'u da eklemekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte satın aldığımız bu yapıyı otomotiv ve araç kiralama tecrübemizle büyüteceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

logo-kopya
Son güncelleme: 09:55 19.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more