Otomobil kullanırken cep telefonuna bakmak artık daha kolay!

Ford, Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC - Mobile World Congress), popüler navigasyon ve trafik uygulaması Waze’in Nisan 2018’den itibaren dünya çapındaki Ford sahiplerinin kullanımına sunulacağını duyurdu.

Otomobil kullanırken cep telefonuna bakmak artık daha kolay!

100 milyonun üzerinde aktif kullanıcı ile dünyanın topluluk tabanlı en büyük navigasyon uygulaması olan Waze, sürücülerin birlikte akıllı bir şekilde trafik sıkışıklığının üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor.

1519801464_ford_2018_waze__1_-kopya

İlk olarak bu yılın Ocak ayında, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES'te duyurusu yapılan işbirliğinin detayları, Mobil Dünya Kongresi'nde ziyaretçilere tanıtıldı. Waze entegrasyonuyla Apple iPhone sahipleri, navigasyon uygulamasını Ford otomobillerindeki ekrana yansıtabilecek. Ford hâlihazırda Applink platformu üzerinden mobil navigasyon uygulaması olan Sygic'i sunarken bununla birlikte SYNC 3 Navigasyon Sistemini FordPass Canlı Trafik ile birlikte sunuyor.

1519801464_ford_2018_waze__2_-kopya
Ford SYNC AppLink, sürücülerin gelişmiş ses ve direksiyon kontrolleri ile desteklenen akıllı telefon uygulamalarını araçlarının entegre dokunmatik ekranı üzerinden kullanabilmesine imkân veriyor. AppLink, bir dizi otomobil üreticisi tarafından desteklenen bir açık kaynak yazılım çözümü olan SmartDeviceLink (SDL) ile çalışıyor. SDL, uygulamalarla araçlar arasında ortak bir ara yüz sağlıyor.

Ford'un fuarda yakında AppLink'e geleceğini duyurduğu diğer uygulamalar ise şunlar:

BPme – Sistem, sürücülerin araçlarından çıkmadan BP benzin istasyonlarını bularak yakıt ücretini ödemesini sağlıyor.

Radioplayer – Mart ayı itibarıyla kullanıma sunulacak bu uygulama sayesinde yolcular en sevdikleri radyo programlarını, podcastları keşfedebilecekler.

Cisco WebEx – Bu uygulama sesli komutlar ile güvenli bir şekilde toplantılara katılmayı mümkün kılıyor.

1519801464_ford_kuga-kopya
Loading...