Sözcü Plus Giriş

Putin’in otomobili seri üretime geçiyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kullandığı özel üretim otomobil olan Aurus, seri üretime geçiyor. Markanın üretim tesisi Tataristan bölgesinde olacak ve ilk seri üretim model 2020 yılında yollarda olacak.

Sozcu.com.tr
11:49 -
Putin’in otomobili seri üretime geçiyor!

Ticaret Bvakanı Denis Manturov’un yaptığı açıklamada bu proje Rus otomobil şirketi olan Sollers’in Tataristan bölgesinde yer alan Alabuga’daki üretim tesislerinde üretilecek. Firma Aurus otomobilinden yıllık 5000 adet üretmeyi planlıyor. Otomobil şu anda Central Scientific Research Automobile and Automotive Engines Institute (NAMI)tarafından üretiliyor.

Fotoğraf : MIT Russia

Fotoğraf : MIT Russia

Yıllık maksimum 250 adet üretilebilen bu otomobil uzun şaseli sedan yani limuzin ve sedan gövde tipiyle üretiliyor. Aurus Komendant, SUV modeli ise 2021-2022 yıllarında üretilmiş olacak.

Fotoğraf : Sputnik Sergey Guneev

Fotoğraf : Sputnik Sergey Guneev

Aurus markası yerel otomotiv pazarını ve endüstrisini hareketlendirmek için Kortezh projesiyle birlikte yerel bir başkanlık aracı ve üretim hattı geliştirilmek için hazırlandı. Markaya yatırımlar ise vergi mükellefleri tarafından oldu.

Fotoğraf : MIT Russia

Fotoğraf : MIT Russia

Bu projenin hedefi ise otomobilin üretilmesi için ihtiyaç duyulan bileşenlerin yerel olarak sağlanması ve burada kazanılan know-how tecrübesinin ihracatı yönünde. Rus Ticaret başkanına göre Kortezh’e yapılan yatırım beş yılda 190 milyon doların üzerinde…

İLGİLİ HABERÜretilmiş en iyi limuzinlerÜretilmiş en iyi limuzinler
Son güncelleme: 11:58 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more