Reklamsız Sözcü

Roadster sipariş edene Model 3 bedava!

Elon Musk, "Tesla battı!" 1 Nisan şakasından sonra şaka gibi bir karar daha açıklayıp gündemde kalmaya devam ediyor...

Fatih TAN
android-time 13:13
Roadster sipariş edene Model 3 bedava!
Elon Musk, "Tesla battı!" 1 Nisan şakasından sonra şaka gibi bir karar daha açıklayıp gündemde kalmaya devam ediyor...

Markanın son günlerdeki özellikle “Elon Musk’un kötü yönetimi” diye adlandırılan durumu ortada. Ekonomistlerin çoğu Tesla’nın çok uzun bir süre daha ayakta kalacağını düşünmediğini belirtiyor. Tüm bu kötü atmosfere rağmen Elon Musk, öncelikle 1 Nisan şakasıyla aramıza geri döndü. Şimdi ise Tesla Roadster otomobilden 30 bin dolar ön ödemeyle satın alan müşterilerine Model 3 vereceğini açıkladı!

tesla-model_3-2018-1600-09-kopya

Roadster modeliyle ilgilenen müşterilerine bir mektup gönderen marka, 30 bin dolar depozito karşılığında Model 3 vereceğini belirtiyor. Bunun sebebinin ise birden fazla cevabı var. Özellikle Model 3 teslimatlarının gecikmesi bu konuda baş rol oynuyor. Çünkü Model 3 siparişleri yetişmediği sürece Model S ve Model X’e hatta Roadster’a olan ilgi de azalmış oluyor. Bu ilgisizliği ve kötü bulutları ortadan kaldırmak için yapılan bir pazarlama stratejisi olabilir… Ayrıca Musk, Roadster modelinin önümüzdeki yıllar özellikle de 10 yıl içerisinde sağlam temellerde olmasını istiyor olması da bunun en büyük sebeplerinden biri.

tesla-model_3-2018-1600-0a-kopya

Ayrıca Musk, potansiyel Roadster müşterilerinden gelecek olan ekstra ödemelerle Tesla için yeni bir gelir kaynağı yaratmış olacak. Böylece aklınızdan geçen, “Zaten Model 3’ler satıldığı halde üretilemiyor, peki talep fazla olursa nasıl yetiştirilecek?” sorusuna da cevap vermiş oluyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more