Gebze’den İngiltere’ye!

Honda’nın testlerini ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirdiği 10’uncu nesil Civic Sedan, yeni motor ve şanzıman seçenekleri ile İngiltere’ye ihraç edilmeye hazırlanıyor. Türkiye’de üretilen Civic Sedan, sağdan direksiyonlu versiyonlarla birlikte ihraç edildiği toplam pazar sayısını 36’ya ulaştırmış olacak.

Gebze’den İngiltere’ye!

1997 yılından bu yana, 350 binden fazla araç üreterek, Türkiye otomotiv sanayisinin önemli üreticilerinden biri haline gelen Honda Türkiye, üretimini gerçekleştirdiği Civic Sedan'ı şimdi de İngiltere'ye ihraç etmeye hazırlanıyor.

1526466956_civic_sedan_idtec_2-kopya

İhraç edildiği ülke sayısını her geçen gün artıran Civic Sedan, şimdi de sağdan direksiyonlu versiyonu ile İngiltere'ye doğru yola çıkıyor. Haziran ayı itibariyle sağdan direksiyonlu ve dizel motorlu Civic Sedan üretimine başlayacak olan Honda Türkiye, Temmuz ayında otomatik şanzımanlı dizel versiyonu, Ağustos'tan itibaren ise ihraç modelleri için 1.0 litrelik turbo benzinli motora sahip modelin üretimini gerçekleştirecek.

1526466967_honda_civic_rhd-kopya

Bugüne kadar 6 farklı Honda Civic neslini bantlardan indiren Honda Türkiye, yakın zamanda 40 milyon Euro'luk ek yatırım gerçekleştirerek günlük 175 adede çıkardığı Civic Sedan üretiminde, dış pazarlardan gelen yoğun talebi karşılayacak kapasitede üretim gerçekleştiriyor. Haziran ayından itibaren sağdan direksiyonlu olarak üretilecek Civic Sedan modelleri, İngiltere, İrlanda ve Kıbrıs pazarlarına ihraç edilecek.

Dizel otomatik geliyor ama 1 litre Türkiye’de olmayacak!

Bu yılın ilk aylarında tanıtılan 1.6 litrelik dizel motorlu Civic Sedanlar düz şanzımanla ülkemizde satın alınıyor. Bu dizel motora ve otomatik şanzımana sahip olan versiyon ise bu yaz Temmuz ayında ülkemizde satın alınabilecek. Ekstra olarak şunu da belirtmemde fayda var, 1 litrelik motora sahip olan Civic Sedan modelleri ne yazık ki ülkemizde satılmayacak…

Türkiye'de üretilen otomobiller İlginizi Çekebilir Türkiye'de üretilen otomobiller 1526466934_civic_sedan_idtec_1-kopya
Loading...