Satış rekoru kırdı!

Automobili Lamborghini S.p.A dünya satışlarının artmaya devam ettiğini açıkladı. İçinde bulunulan 2018 yılının ilk altı ayında İtalyan süper spor otomobil üreticisi, araç teslimatını geçen yıla göre yüzde 11 arttırarak toplam 2.327 otomobil teslim etti.

Satış rekoru kırdı!

Automobili Lamborghini S.p.A. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali şunları söyledi: “Lamborghini 2017'de, istikrarlı bir şekilde iyi durumda olduğunu kanıtladı. Üst üste dördüncü altı aylık dönemde de yeni bir rekor kırmamız, markamız, ürünlerimiz ve ticari stratejimizin sürdürülebilirliğini teyit ediyor. Üstesinden geldiğimiz benzeri görülmemiş iki zorlu görev göz önüne alındığında, bu başarılar daha da dikkat çekiyor: bir yandan süper spor otomobili serisi için yeni modeller hazırlarken, bir yandan da çok takdir edilen Süper SUV Urus’un üretimini artırdık. Lamborghini tarihindeki bu önemli atılım, eşsiz ekibimizin tutku, azim ve yetkinlik özellikleri sayesinde mümkün oldu.”

aventador-s-kopya

Markanın SUV modeli olan URUS’un teslimatları temmuz ayında yapılmaya başlandığı için, Lamborghini asıl büyüme ve rekoru spor otomobilleri olan Aventador ve Huracan ile yakaladı! Huracan Performante satışlarındaki artış, Coupe, Spyder ve yarış otomobili versiyonlarını kapsayan Huracan model hattının global satışlarını 1.400’den 1.604’e yükseltti. Aventador ise önceki dönem seviyesini tutturdu ve 673 adet otomobil teslimatı yapıldı.

huracan-performante-kopya

Lamborghini için en büyük pazar ABD olurken bu ülkeyi Japonya ve İngiltere izledi. En güçlü bölge olan Avrupa’da yüzde 30’dan fazla artış gerçekleşti. Avrupa ülkeleri arasında İtalya, İngiltere ve Avusturya en yüksek büyüme oranlarını gösterdi.

Loading...