Sözcü Plus Giriş

‘Satışları dörde katlayacağız’

Temsa Motorlu Araçlar tarafından ülkemizde satılan Mitsubishi Motors, Türkiye otomotiv pazarındaki varlığını hissettirmek için nisan ayında yeni crossover modelini tanıtacak!

Metin KÖKLÜÇINAR
09:30 -
‘Satışları dörde katlayacağız’

Mitsubishi Motors'un Türkiye'deki faaliyetlerini değerlendiren Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat, “Space Star, ASX, Lancer, Outlander ve Pajero'dan sonra Mitsubishi Motors'un yeni jenerasyon otomobillerinin ilki olan yeni coupe SUV otomobili Eclipse Cross'u satışa sunmaya hazırlanıyoruz. Türkiye lansmanını nisan ayında yapacağımız Eclipse Cross, Mitsubishi Motors’un bir SUV markası olma yolundaki yeni ürün stratejisinin ilk meyvesi olacak.

mitsubishi-levent-kopya

Yeni model ile Türkiye otomotiv pazarındaki boşluğu doldurarak büyümeyi hedefliyoruz. Bu lansman ile binek araç kategorisindeki satışlarımızı dört kat artırmayı amaçlıyoruz. Pick-up kategorisindeki güçlü oyuncumuz L200'de ise rekabetçi pozisyonumuzu koruyacağız. Mitsubishi Motors'un 3 yıllık büyüme hamlesine paralel Temsa Motorlu Araçlar olarak 3 yılın sonunda Türkiye'deki satışlarımızı yüzde 30 oranında artırarak pazar payımızı yüzde 1'e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

mitsubishi-kopya

BÜYÜMEDE ORTAKLARINI SOLLADI

Levent Akpulat, 2017'de tüm dünyada yüzde 10 büyüyen ve bu oran ile Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın en yüksek büyüme hamlesini gerçekleştiren Mitsubishi Motors'un da önümüzdeki üç yılda yıllık birim satışlarını 1,3 milyon araca ve gelirlerini 2,5 trilyon Yen'e yükselterek yüzde 30'un üzerinde artış hedeflediğini belirtti. Bu ittifakın ayrıca, 2022 stratejik planı kapsamında yaratacağı sinerjinin 10 milyar Euro'yu aşacağını öngörüyor. Buna ek olarak, 12 yeni elektrikli araç ve otonom sürüş teknolojisine sahip 40 araç daha piyasaya sürülmesi planlanıyor.

mitsubishi-e-evolution-kopya
Son güncelleme: 13:24 26.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more