Seat’ın yeni SUV’u Tarraco olacak!

Sosyal medyanın gücünü bir kez daha gördük. Seat yeni SUV'unun adını sosyal medya üzerinden belirledi!

Seat’ın yeni SUV’u Tarraco olacak!

SEAT markasını sosyal medyadan takip eden 134 ülkeden toplam 146 bin 124 kişinin katılımıyla, #SEATseekingName (SEAT ismini arıyor) etiketiyle düzenlenen anketin final aşamasında markanın yeni SUV'unun adı Tarraco olarak belirlendi.

Tarraco ismi İspanya'nın en önemli şehirlerinden biri olan ve Romalılar zamanındaki ismi Tarraco olan şehir, günümüzde Tarragona olarak adlandırılıyor. Şehrin arkeolojik kalıntıları, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı.

20170323_104937_0

SEAT'ın halk oylamasıyla belirlediği ilk model adı olan Tarraco, aynı zamanda markanın ürün gamında, ismini İspanya'daki yer isimlerinden alan 14'üncü model.

1982'de geliştirilen Ronda, bundan 36 yıl önce adını bir İspanyol şehrinden alan ilk SEAT modeli olmuştu.

seat-ronda

Ronda'yı, adını İspanya coğrafyasından alan 12 model daha takip etti: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea ve listeye en son eklenen iki model olan Ateca ve Arona.

İlk aşamada 106 ülkedeki SEAT hayranlarının değerlendirmeleri sonucunda Alboran, Aranda, Avila ve Tarraco isimleri finale kaldı.

20170323_104937

Finalistlerin belirlenmesinin ardından markanın tüm takipçilerinin katılabileceği bir oylamaya sunulan isimler arasından galip gelen ise Tarraco oldu.

Tarraco markanın SUV ürünleri arasındaki en son ve en büyük modeli olacak. 7 kişi kapasiteli olan bu otomobil
rakip ama aynı çatı altında yer alan Skoda Kodiaq’a bazı konularda benzeyecek gibi duruyor.
1519057037_new_seat_tarraco

Loading...