Skoda Superb Combi Türkiye’de!

Aile boyu Skoda diye markanın adlandırdığı Superb Combi(station wagon), Türkiye'de satışta.

Skoda Superb Combi Türkiye’de!

Satışa ilk çıktığı günlerde Combi versiyonunu Türkiye’ye getirmeyeceklerini belirten Skoda, gelen talepler ve ürün gamındaki genişleme durumlarından dolayı Superb’in bu versiyonunu ülkemizde satışa çıkarttı!

Tıpkı yeni nesil Superb Sedan'da olduğu gibi şık bir tasarımla şekillenen yeni Superb Combi, Vision C konseptinin gerçek hayata uyarlanmış tüm unsurlarını üzerinde barındırıyor. Çek Cumhuriyeti kristal işçiliğinden ilham alınan farları, güçlü ifadeye sahip ön görünümü, sofistike, modern, şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çeken Superb Combi, özellikle arka bölümüyle station wagon otomobillere yeni bir bakış açısı getirecek şekilde yaratıldı.

skoda-superb-combi-5-kopya

Yeni Superb Combi, tıpkı Sedan versiyonu gibi sınıfının en geniş iç mekana sahip modeli. Bagaj kapasitesiyle de öne çıkan model, 630 litre hacme sahip ve arka koltuklar yatırıldığındaysa bu miktar 1.931 litreye ulaşıyor.

Yeni Superb Combi'de 31 farklı pratik Simply Clever yani “tek kelimeyle akıllıca“ özelliğe yer verildi. Bunlar arasında ön ve arka kapılarda 1.5 litrelik şişelerin konulabildiği cepler, bagaj kapağının el değmeden açılmasını sağlayan “sanal pedal“,
arkada USB girişine ek olarak 230 V soket, elektrik kontrollü bagaj kilidi, ön ve arkada tablet tutucular gibi unsurlar bulunuyor. Ayrıca ön ve arka kapı içlerinde şemsiye bölmeleri, akıllı telefon uygulamalarının kullanımı ve araç verilerinin bazılarının telefondan izlenmesine olanak tanıyan SmartLink+, bagaj bölümünden yatırılabilen arka koltuk sırtlıkları, katlanabilen ön koltuk sırtlığı, bunlardan bazıları.

skoda-superb-combi-2-kopya

Türkiye'de yalnızca Prestige donanım seviyesi ile sunulacak Superb Combi'de, tam deri döşeme, anahtarsız giriş, çıkış ve çalıştırma sistemi, 18” jantlar, elektrikli bagaj kapağı, 10 renkli iç ambiyans aydınlatması, geri görüş kamerası, 8” Bolero multimedya sistemi, elektrikli sürücü ve yolcu koltuğu, AFS özellikli Bi-Xenon ön farlar sürüş modu yönetimi gibi bir çok üst seviye donanım standart olarak sunuluyor.

Skoda yetkili satıcılarında yerini alan Superb Combi'de 1.6 lt (120 HP) dizel motorun yanı sıra 4×4 sürüş sistemine sahip 2.0 lt (190 HP) dizel motor seçeneği de sunuluyor.

skoda-superb-combi-4-kopya

 

Loading...