Sözcü Plus Giriş

Skoda Scala görücüye çıktı!

Skoda'nın 2019'un yarısından sonra satışa sunulacak olan, kompakt sınıf yeni modeli Scala karşınızda. Markanın Rapid modelinin yerini alacak olan Scala, Octavia'nın altında konumlandırılacak. İşte Scala'nın detayları...

Fatih TAN
08:50 -
Skoda Scala görücüye çıktı!

Scala, markanın Volkswagen tarafından üretilen MQB A0 altyapısında üretilen ilk modeli olacak. MQB platformu otomobilin yen sürüş asistanı ve güvenlik sistemlerinin kullanılmasına imkan sağlayan bir yapıda tasarlanmıyor ve bu yüzden çok önemli.

scala_02

Otomobilin diğer özellikleri arasında ise teknolojik yenilikler yer alıyor. Standart olarak sunulan led farlar ve stoplar, opsiyonal olarak sunulan buz çözücülü ön cam ve yine opsiyonel olarak sunulan elektrikli bagaj kapağı dikkat çeken detaylar arasdına. Otomobil güvenlik açısından ise otomatik acil fren ve gelişmiş kör nokta asistanıyla rakipleriyle rekabet edecek konuma geliyor.

scala_06

otomobilin şasesi ise Soprt ve Normal sürüş modlarıyla sürüş biçiminize göre karakterize edilebiliyor. Scala 4363 mm uzunluğunda ve bu ölçü en büyük rakibi Golf’ten 100 mm daha uzun. Octavia ve Superb modellerinde olduğu gibi aracın aks mesafesindeki uzunluk sayesinde arka koltukta rahat etmek de oldukça kolay. 467 litre bagaj hacmi olan otomobilin bu detayı sınıfının en yükseği olarak öne çıkıyor.

181129-scala-interior-1

Scala’nın motor seçeneklerine bakacak olursanız 1.6 lt TDI, CNG dönüşümlü 1.0 lt benzinli ve 1.5 lt TSI motor seçenekleri şimdilik biliniyor. Hibrit motor seçenekli bir versiyon hakkında ise marka tarafından bir açıklama yapılmadı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:52 07.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more