Reklamsız Sözcü

Tesla Model 3’ün üretimini durdurdu!

Markanın en erişilebilir modeli olarak lanse edilen Model 3, uygun fiyatı ve yüksek menziliyle herkese hitap eden bir otomobil olarak öne çıkıyor. Ancak Tesla'dan yapılan açıklamaya göre Freemont'da yer alan fabrikadaki Model 3 üretimi durdurulacak!

Sozcu.com.tr
13:00 -
Tesla Model 3’ün üretimini durdurdu!

Reuters’ın haberine göre Mayıs ayının 26-31 tarihleri arasında başlayacak olan üretim durdurma durumu 10 gün boyunca devam edecek. Üretim bandında yer alan robotların markayı dar boğaza sürüklediğini belirten Elon Musk, üretimi durdurma sebeplerinin üretim hattı üzerindeki robotların değiştirilmesi yönünde olduğunu söyledi.

2-kopya

Markanın sözcüsü yaptığı açıklamada, üretim hattının yenilenmesinin ardından temmuz ayına kadar haftalık 3000 adetlik Model 3 üretimini gerçekleştirebileceklerini belirtti. Hafta başında üretim adetinin 3500’e yaklaştığını Elon Musk’ın belirttiğini de söyleyelim.

1-kopya

Freemont fabrikasındaki üretimi durdurma kararı, Tesla’nın ilk kez yaptığı bir şey değil. Marka üretim hattındaki güncellemeler için ister istemez üretimi durdurmak zorunda kalıyor. 2018 yılında şubat ve nisan aylarında da fabrikadaki üretim durmuştu.

İLGİLİ HABERFord en popüler modelinin üretimini durdurdu!Ford en popüler modelinin üretimini durdurdu!

Model 3, markanın giriş modeli ve ön siparişlere Tesla’nın şuan ki imkanlarıyla yetişmesi oldukça zor oluyor. Model 3’ün üretim hattında genel montaj bölümündeki çalışanlar üç vardiya çalışırken, gövde bileşenlerinin yerleştirildiği hatta 12 saatlik iki vardiya ile üretim yapılıyor. 400 binin üzerindeki ön sipariş rakamı Tesla’nın rakiplerinin bu konuda ne kadar ileride olduğunu gösterir nitelikte. Bundan kaynaklı olarak markanın rekabet ettiği üreticilerin seviyelerinde olması önünde için uzun bir yolu var…

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:12 17.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more