Tesla’nın yeni ortağı belli oldu!

Üretimdeki aksamalar, yaşanan Auto Pilot kazaları ve borsadaki değerinin düşmesiyle Tesla, kötü günleri bir türlü geride bırakamıyor. Ancak Amerikalı milyarder George Soros yaklaşık 35 milyon dolarlık yatırımla markanın yeni ortağı oldu...

Tesla’nın yeni ortağı belli oldu!

Son günlerdeki kötü haberlerin ardından Tesla hakkında iyi bir haberimiz var. Ünlü milyarder George Soros, 35 milyon dolarlık yatırımla Tesla’nın yeni ortağı oldu. Reuters’ın haberine göre 87 yaşındaki milyarder yatırımıyla kendi kurduğu ve yönettiği yatırım şirketini, yılın ilk üç ayı boyunca yönetti ve ortaklığı da bu şirket üzerinden yaptı.Aslında Soros’un yatırımı Tesla’nın hisse senedine dönüşebilir tahvillerinden.

2-kopya

George Soros, Macar ve Yahudi asıllı bir girişimci. 1930 doğumlu olan Soros, Yugoslavya, doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımlarla da tanınıyor. Soros’un bu ülkelere yaptığı yardımlar, Birleşmiş Milletlerin yaptıklarını geçmiş durumda. Kimi kesim bu yardımların sonucunda onu yardımsever olarak tanımlasa da kimi kesim de siyasi amaçlı olduğunu düşünüyor.

1-kopya
Loading...