Trump : Gelsinler konuşalım!

ABD başkanı Donald Trump, Amerika ve Avrupa arasındaki tüm vergi ve tarifeleri hatta engelleri ve sübvansiyonları bırakıp çarşamba günü yapılacak görüşmeye odaklanılması gerektiğini belirtti. ABD ve AB arasındaki ticaretin uzun ömürlü olması için yapılacak olan bu görüşme çok önemli.

Trump : Gelsinler konuşalım!

Trump tweeter’daki paylaşımında “Avrupa Birliği Washington’a perşembe günü ticaret anlaşması için gelecek. Benim fikrim Amerika ve AB, tüm tarifeleri, engelleri ve sübvansiyonları bırakmalı yönünde” açıklamasını yaptı.

sstrump

AB Komisyonu başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Ticaret Komisyoneri Cecilia Malmstrom üretilen mallar için ikili bir ticari anlaşmasının müzakere edilmesine işaret edecek ya da büyük otomotiv ihracatçıları arasında küresel çapta otomobil modellerinde tarifeleri veya engelleri ortadan kaldıracak bir anlaşmaya gidilmesini önerecek.

33-kopya

Amerika’nın AB’ye uyguladığı vergilendirme işlemi özellikle büyük üreticilere ciddi bir darbe olacak nitelikte ve bu durum AB için son girişimlerden biri… AB Komisyon Başkanı Juncker, ZDF’ye verdiği röportajda “Bu ticaret savaşını nasıl önleyeceğimizi öğrenmek ve açıklamak için buradayız.” açıklamasında bulundu.

Loading...