Türkiye’nin en çok tercih edilen hafif ticari aracı yenilendi!

Ford’un dünyadaki ticari araç üssü olan Ford Otosan, ticari araç ailesinin en yeni üyelerini, özel bir lansmanda bir araya getirdi.

Türkiye’nin en çok tercih edilen hafif ticari aracı yenilendi!

Konuyla 2017 yılı genel değerlendirmesinden başlamak gerekirse, Ford Otosan geride bıraktığımız yılı başarılarla tamamladı. Pazarda satılan toplam ticari araç payının yüzde 30.3’ünü Ford Otosan oluşturdu. Hafif ticari araç satışlarında yüzde 4’lük artışa sahip olan marka bu segmentte toplam 126 bin 111 adet araç sattı. Bu rakamında 107 bin 324’ünü Türkiye’nin en çok satan aracı olan Courier oluştur!

1-kopya

Orta ticari segmentinde ise marka satış rakamını yüzde 2 arttırdı ve toplamda 107 bin 324 adetlik satış rakamına ulaştı. Ford Otosan üretimi, pazar payıyla birlikte ihracat rakamlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Marka geçen yılki Türkiye ihracatının yüzde 72’sini oluşturdu!

2-kopya

Günümüze döndüğümüzde ise ilk çeyrekte Ford Otosan’nın pazar payı yüzde 30.1 olarak gerçekleşti. Markanın Avrupa’daki pazar payı ise yüzde 14.1… Ford Otosan rakiplerinden 3 yıl sınırsız kilometre garantisiyle ayrılıyor. Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, bu yılın hedefini 2017 yılında olduğu gibi yüzde 30 olarak belirtti ve ekledi “Yenilenen ürün portföyümüz ile yıllardır süren haklı liderliğimizi devam ettiriyoruz.”

Ford ticari araç ürün portföyünün yenilikçi teknolojilerinde segmentinde ilk ve tek olan Yaya Koruma Sistemi ve Akıllı Destek Teknolojileri de öne çıkıyor.

ford-otosan-ticari-urun-ailesi-1-kopya

Gelişmiş bir araç içi multimedya sistemi olan Ford SYNC3 teknolojisi ile sürücüler ellerini direksiyondan kaldırmadan son derece basit Türkçe sesli komutlar ile telefon görüşmelerini yapabiliyor, istediği müziği dinleyebiliyor. SYNC3 teknolojisinin gelişmiş kontrolleri, bilgiye daha hızlı erişim sağlıyor; AppLink teknolojisi ile iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarla uyumlu hale gelebiliyor ve Ford SYNC 3'e kolayca bağlayabilme olanağı getiriyor. 8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonları eşleştirme imkânı sunuyor.

Yenilenen Ford ticari ailesi:

Transit Courier

“Sınıfının En Çok Satan Ticari Aracı” unvanını 2107 yılında da %37 pazar payıyla koruyan model, düşük yakıt tüketimi ile işletme maliyetlerine destek olurken, sınıfının lideri olan 2,6 m3'lük yükleme hacmi, 2.6m'lik yükleme uzunluğu ve 650 kg'ın üzerinde maksimum yükleme kapasitesiyle müşterilerin günlük iş hayatında kolaylık sağlıyor. Yenilenen ön tampon ve ızgarası ile daha dinamik bir görünüme kavuşan Transit Courier, 6 ileri hızlı şanzımanıyla geliştirilmiş sürüş konforu ve yakıt ekonomisi sunuyor. Birçok saklama gözü, akıllı cihaz istasyonu, USB şarj noktası ve kullanıcıların hayata bağlı kalmasını sağlayan Transit Courier, 3 yıl sınırsız kilometre garantisiyle segmentinde ilk ve tek olma özelliğine sahip.

bss_6881-kopya

Transit Custom Van

2017 yılında elde ettiği %52 pazar payı ile “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını devam ettirdi. Transit Custom Van, 105 beygirden 170 beygire varan güç ve 360Nm den 405 Nm'ye varan tork değerleriyle güçlü ve ekonomik motor seçenekleri sunuyor. Transit Custom Van, 2 litre 170 beygir 405 Nm'lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile ise bir önceki nesil motora göre %13'e varan yakıt avantajı sağlıyor. 6 m3'ten 8.3 m3'e varan yükleme hacmi, 3.3 m'lik yükleme uzunluğu ve 3400 kg'a varan maksimum yüklü ağırlığı ile sınıfında rakipsiz olan Transit Custom Van, Sync 3 teknolojisi ile mobil ofis konforu sağlıyor. Elektrikli katlanır aynanın da arasında olduğu Sürücü Destek Teknolojileri ile daha güvenli bir  sürüş sağlıyor. 20.000 km ve 1 yıl servis aralığıyla rekabete fark yaratan Transit Custom Van da 3 yıl sınırsız kilometre garantisiyle segmentinde ilk ve tek olma özelliğini koruyor.

Transit Van 

“Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını 2017 yılında da korudu ve %45 pazar payı elde etti. 2 litre 130 beygir-170 beygir arasında 385 Nm-405 Nm'lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre %13'e varan yakıt avantajı sunarken otomatik vites seçeneği ile sürüş konforunu artırıyor. Farklı yük tipleri ve ihtiyaçlara göre Önden çekiş ve Arkadan itiş seçenekleri ile 9,5m3 ten 15,1m3 e varan yükleme hacmi ve 4.2 m'ye varan yükleme derinliği sunan Transit Van, önden çeker aracı ile 1 m3 daha fazla yükleme hacmi ve yakıt tasarrufu avantajı sağlıyor. Bu özellikler aracın azami yük ağırlığını 3500 kilogramdan 4700 kilograma kadar çıkarıyor. Aydınlık ve ferah sürücü kabini, SYNC teknolojisi;  elektrikli katlanır ayna, ısıtmalı ön cam, şerit takip sistemi ve hız kontrolü sisteminin dahil olduğu Sürücü Güvenlik ve Destek Teknolojileri ile öne çıkan Transit Van da segmentinde ilk ve tek olarak 3 yıl sınırsız kilometre garantisi veriyor.

bss_6879-kopya

Transit Connect

Yenilenen yüzü, ön tampon ve ızgarası ile dinamik bir görünüme kavuşan ve tasarımı ile sınıfında öne çıkan Transit Connect, 1,5 litre 100 beygir ve çevre dostu Euro 6 emisyon seviyesine sahip motorla müşterilerin beklediği gücü sağlıyor. Akıllı Cihaz İstasyonu akıllı telefonların şarj ederken aynı zamanda navigasyon cihazı olarak da kullanılabiliyor. Sync ile yenilikçi teknolojileri kullanıcılarına sunan Transit Connect da 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile segmentinde ilk ve tek olma özelliğini koruyor.

Transit Kamyonet

“Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını, 2017 yılında elde ettiği %75 pazar payı ile koruyor. Yeni 2.0 litre TDCi motoruyla daha yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birleştirirken maliyetleri düşürmek için garanti süresini 3 yıl sınırsız kilometre olarak genişletiyor. 130 beygir/ 385 Nm ve 170 beygir/ 405 Nm iki farklı güç seçenekleri ihtiyaca göre seçim yapılabilmesini olanaklı kılıyor.

Ranger

Geçen yıl %13 paya sahip olan pikap pazarında yükselen bir performans sergileyen Ranger, 80 cm'lik sınıfının lider sudan geçiş kapasitesiyle 2.2 litre 160 beygir ve 3.2L 200 beygirlik güçlü motorlarıyla 3500 kg'a varan çekme kapasitesi ile öne çıkıyor. Sync3 teknolojisiyle kullanıcıların daima çevresine bağlı kalmasını sağlayan Ranger, yenilikçi teknolojisiyle konfor ve güvenliği artırıyor. Sürücü Destek Teknolojileriyle kullanıcıların maceracı kişiliklerini güvenli bir şekilde ortaya çıkartmalarına yardımcı olurken ayarlanabilir sürüş modları (4x4L, 4x4H ve 4×2) ile her koşulda maksimum performans sağlıyor. Ranger, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sunarak segmentinde ilk ve tek araç olarak öne çıkıyor.

bss_6882-kopya

Tourneo Courier

2014 yılının Mayıs ayında satışa sunulduğundan bu yana “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanına sahip. 2017 yılında satılan 2 araçtan biri olan Tourneo Courier, %49,7'lik pazar payı ile zirvedeki yerini korudu. Sınıfının en düşük yakıt tüketimini (3,7L/100km -start/stop ve 100 km hız sınırlandırıcı ile) sağlayan Tourneo Courier, 6 ileri hızlı şanzımanı ile geliştirilmiş sürüş konforu sağlıyor. 6 inch dokunmatik ekran ve Türkçe sesli komut sistemine sahip Sync3 teknolojisi ile yenilikçi teknolojiler sunan Tourneo Courier, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sunarak segmentinde ilk ve tek araç olarak öne çıkıyor.

bss_6876-kopya

Transit Minibüs

2017 yılındaki %35'lik Pazar payı ile “Minibüs Pazarının Lider Markası” olmayı sürdürdü. Yolcu kapasitesi 10+1'den 19+1'e varan seçeneklerle geniş bir ürün yelpazesi sunan Transit Minibüs, standart olarak sunulan yüksekliği ayarlanabilir 3 noktalı emniyet kemerleri ile her yaştaki yolcular güvenli seyahat sağlayarak segmentinde fark yaratıyor. Sync teknolojisi ve Sürücü Destek teknolojileri ile daha konforlu ve en üst düzeyde güvenli yolculuğu garanti eden Transit Minibüs de segmentinde ilk ve tek olarak 3 yıl sınırsız kilometre garantisi veriyor.

bss_6883-kopya

Tourneo Custom

2012 yılının Mayıs ayında satışa sunulduğundan beri başarılı performansını devam ettiren Tourneo Custom, 2017 yılında kendi pazarında %16,5'lık pay elde etti. Otomatik vitesi, Arka Havalı Süspansiyonu ile daha konforlu hale gelen Tourneo Custom, 2 litre 170 beygir 405 Nm'lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre %13'e varan yakıt avantajı sağlıyor. Yolcular, Sync3 teknolojisi ve arka yolcu kabininde 6 adet olmak üzere toplam 8 adet USB şarj noktası ile hayata daima bağlı kalıyor. Segmentinde ilk ve tek olarak konferans düzeninde birbirinden bağımsız arka koltuklar sunan Tourneo Custom, daha güvenli Sürücü Destek ve Yaya Güvenliği Sistemleri ile de ticari araç segmentinde ilk ve tek olma özelliğine sahip. 20.000 kilometre ve 1 yıl servis aralığıyla fark yaratan Tourneo Custom, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sağlıyor.

bss_6877-kopya

Tourneo Connect

1.5L 120 beygir ve çevre dostu Euro 6 emisyon seviyesine sahip motorla sunulan Tourneo Connect, Akıllı Hız Sınırlandırıcı, 8 ileri hızlı otomatik şanzımanı ve segmentinde tek olan anahtarsız giriş sistemi ile güvenlik ve konfor sağlıyor. Kablosuz şarj istasyonunu segmentinde ilk olarak sunan Tourneo Connect, 8” dokunmatik ekran ve sesli komut sistemine sahip Sync3 teknolojisi ile yenilikçi teknolojileri kullanma imkânı tanıyor.Otomatik park sistemiyle park manevralarını kolayca gerçekleştiren Tourneo Connect, HID ön farları, led gündüz farları, ön tampon ve ızgarasıyla konfor sağlarken aynı zamanda dinamik bir tasarım da sahip oluyor. Tourneo Connect, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi sağlıyor.

Loading...