Sözcü Plus Giriş

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok satan crossover modeli!

Nissan markasının hem ülkemizde hem de Avrupa'da en çok satılan crossover modeli olan Qashqai'nin dizel ve otomatik şanzımanlı kombinasyonu olan modelini kullandım.

Fatih TAN
09:05 -

Markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Qashqai, 2017 yılının yaz aylarında makyaj operasyonu geçirdi. Bu makyaj kapsamında otomobil, yeni ön tasarıma, yeni stoplara ve hem daha sportif hem de daha modern bir iç mekana kavuştu.

426184531_the-new-nissan-qashqai-kopya

Bir önceki jenerasyona göre Qashqai’nin farları daha keskin çizgilere sahip. Büyük logonun bulunduğu motor ızgarası
otomobilin sert çizgilerini ve marka algısını belli eden nitelikte. Yan profilde ise otomobilin yeni tasarımlı 19″ jantları hemen dikkatini çekiyor. Büyük ebatlı jantlar ve ince profilli lastikler konforu biraz törpülese de sakin kullanımlarda bu durumları pek hissetmiyorsunuz. Özellikle kabinde olan ciddi bir yol, rüzgar ve motor sesi yok!

426184535_the-new-nissan-qashqai-kopya

Arka kısımda ise işler bir önceki versiyonla aynı. Led teknolojili stoplar biraz daha koyu renkte. Aracın içine geçtiğinizde ise yeni üç kollu direksiyon ve deri döşemeli koltuklar hemen dikkatiniz çekiyor. Konsol ortasındaki multimedya ekranı, ön konsol tasarımının aynı kalmış olduğunu belirtmeliyim.

426184550_the-new-nissan-qashqai-kopya

Sürüşe başladığınızda ise otomobilin CVT diye adlandırılan yapıdaki otomatik şanzımanı haricinde farklı bir durumla karşılaşmıyorsunuz. Bu şanzıman alışkın olduğumuz tam otomatik ve çift kavramalı otomatik şanzımanlardan daha hissiz. Ancak maliyet ve ekonomi anlamında daha iyi değerlere sahip olduğunu da belirteyim. 1.6 litrelik Renault ve Nissan ittifakı dizel motor 130 beygir güç üretiyor. Oldukça sessiz, ekonomik ve performanslı biçimde çalışan bu motor tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı başarıyor.

426184555_the-new-nissan-qashqai-kopya

Qashqai ülkemizde 5 ayrı donanım paketiyle satın alınabiliyor. Visia, Tekna, Sky Pack, Design, Platinum Premium Pack. Ayrıca otomobilin 3 farklı motor alternatifi de bulunuyor. 1.2 DIG-T benzinli motor hem düz hem otomatik, 1.5 dCi dizel motor sadece düz, 1.6 dCi motor sadece otomatik vites seçenekleriyle satın alınabiliyor. 4×4 dizel motorlu bir Qashqai alacaksanız, 1.5 litrelik dizel motor ve düz şanzımanla bu otomobili tercih edebiliyorsunuz.

426184533_the-new-nissan-qashqai-kopya
Nissan Qashqai’nin etiket fiyatı 102 bin 900 tl’den başlıyor. Test aracının fiyatı ise 1901 bin 750 tl!

Son güncelleme: 09:45 08.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more