Sözcü Plus Giriş

TürkTraktör Ar-Ge’sini hızlandırdı

TürkTraktör büyüyen Ar-Ge yapısını yeni ve farklı bir lokasyonla desteklemek üzere Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı.

Sozcu.com.tr
15:00 -
TürkTraktör Ar-Ge’sini hızlandırdı

Türkiye'de sektörünün ilk Ar-Ge merkezine sahip olan TürkTraktör, merkezin kurulduğu 2009 yılından bu güne Ar-Ge yatırımlarına 230 milyon TL'den fazla kaynak ayırdı. TürkTraktör, 2009'dan bu yana sayısız yenilikçi ürün ve proje geliştirdiği Ankara'daki Ar-Ge Merkezi'ne ek olarak İstanbul'da da yeni bir Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi'ni hayata geçirdi.

1521200902_turktraktor_istanbul_ar_ge__tasarim_ofisi_acilisi_2-kopya

İstanbul'daki yeni ofisin faaliyete başlamasıyla birlikte açıklamalarda bulunan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, gerek yerel gerekse de global rekabette öne çıkmanın yolunun Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarından geçtiğine dikkat çekerek “Tarım ve otomotiv sektöründe gerçekleşen değişim hem kendi süreçlerimize hem de müşterilerimize yansıtılması için Ar-Ge ve inovasyonun rolünü çok önemsiyoruz. Bu noktadan hareketle çiftçilerimizin hayatında fark yaratacak yeni teknolojilerin öncüsü olmak için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olma vizyonunu da benimsemiş bir şirket olarak Ar-Ge alanında yapılan tüm çalışmaları sadece markamızı değil, sektörü geliştirecek en önemli konu başlığı olarak görüyoruz. Bu nedenle de bu alandaki çalışmalarımızı geliştirmek adına Ar-Ge'ye yönelik yatırımlarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz” dedi.

1521200902_turktraktor_istanbul_ar_ge__tasarim_ofisi_acilisi_1-kopya

İstanbul Çamlıca'da faaliyetlerine başlayan ve yapılacak olan yeni alımlarla birlikte yaklaşık 35 kişilik bir ekip TürkTraktör İstanbul Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi'nde yeni ürün geliştirme ve tasarım başta olmak üzere inovatif projeler üzerine çalışmalar yapacak.

Son güncelleme: 12:15 17.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more