Type R son rekoruna imza attı!

Jenson Button, Civic Type R Challenge 2018 kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 5 tur rekorunun sonuncusunu Macaristan’ın efsanevi pisti Hungaroring GP’de gerçekleştirdi. Hungaroring GP’nin önden çekişli otomobiller sınıfındaki yeni tur zamanı 2 dakika 10,19 saniye ile Jenson Button ve Honda Civic Type R’ın oldu.

Type R son rekoruna imza attı!

Honda, Civic Type R Challenge 2018 kapsamında 2018 yılında Avrupa'nın önemli beş pistinde beş tur rekoru kırma hedefiyle yola çıkmıştı. Type R 2 dakika 10,19 saniye ile Macaristan'ın efsanevi Hungaroring GP pistinde önden çekişli standart seri üretim otomobil tur rekorunu kırarak hedefini gerçekleştirmiş oldu. Civic Type R'ı Formula 1 Dünya Şampiyonu ve güncel NSX Super GT pilotu Jenson Button zafere ulaştırdı. Hungaroring GP pisti Jenson Button için ayrı bir öneme sahip. Ünlü pilot 2006 yılında yine Honda ile bu pistte ilk Grand Prix zaferine ulaşmıştı.

Hungaroring pisti, 180 derecelik keskin dönüşleri ve karmaşık bir şikanla ile kıvrımlarla dolu dar bir pist. 4,38 km uzunluğundaki pist bütün bu özellikleriyle Avrupa’nın en teknik pistlerinden biri olarak öne çıkıyor.

1533551963_135893_mission_accomplished_jenson_button_secures_hondas_fifth_and_final_planned-kopya

Tur rekorunu değerlendiren Jenson Button: “Bu pist benim için büyük öneme sahip. İlk Formula 1 zaferimi yine Honda ile bu pistte kazanmıştım. Type R ile bu pistte yeni önden çekişli standart seri üretim otomobil tur rekoruna imza atmış olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

2018 Type R Challenge kapsamında Avrupa'nın önemli pistlerinde beş tur rekoruna imza atan Civic Type R, daha önce Nisan 2017'de henüz geliştirilme sürecinde efsanevi Nürburgring Nordschleife'nin önden çekişli otomobil tur rekorunu 7 dakika 43,8 saniye ile kırmıştı. Bu altıncı rekor Honda Civic Type R'ın sınıfının en hızlı otomobili konumunu güçlendiriyor.

Type R rekorla geliyor… İlginizi Çekebilir Type R rekorla geliyor…

Civic Type R Challenge 2018 kapsamında Honda'nın beş şampiyon pilotu Avrupa'nın en önemli pistlerinde Civic Type R ile rekora koştu:

WTCR sürücüsü Tiago Monteiro, Portekiz’de Estoril pistinde 2 dakika 01,84 saniye ile tur rekoru kırdı.

BTCC efsanesi Matt Neal, İngiltere'nin Silverstone pistinde 2 dakika 31,32 saniye ile rekor kırdı

Japon Süper GT yıldızı Bertrand Baguette, Belçika’nın Spa-Francorchamps pistinde 2 dakika 53,72 saniye ile rekor kırdı

Dünya'nın en güzel pistinde de rekor Type-R'ın! İlginizi Çekebilir Dünya'nın en güzel pistinde de rekor Type-R'ın!

WTCR sürücüsü Esteban Guerrieri, Fransa’nın Magny-Cours

Type R 2018 yılında rekor tazeleyecek! İlginizi Çekebilir Type R 2018 yılında rekor tazeleyecek!
Loading...