Reklamsız Sözcü

Vantage mayısta Türkiye yollarında

Aston Martin’in tamamen yenilediği Vantage modeli, mayıs ayında Türkiye’de. Yeni Vantange, yüksek performansı, iddialı tasarımı ve konforlu sürüş özelikleriyle sınıfındaki rekabete ortak olacağa benziyor.

Sozcu.com.tr
android-time 11:05
Vantage mayısta Türkiye yollarında
Aston Martin’in tamamen yenilediği Vantage modeli, mayıs ayında Türkiye’de. Yeni Vantange, yüksek performansı, iddialı tasarımı ve konforlu sürüş özelikleriyle sınıfındaki rekabete ortak olacağa benziyor.

Aston Martin'in spor otomobil segmentinde ikon modeli haline gelen Vantage serisinin en yenisi mayıs ayında Türkiye'ye geliyor. Aston Martin tarafından ilk kez 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulan Vantage, keskin hatları, kaslı görüntüsü, yol tutuşu ve 4 litrelik V8 motoruyla sürüş keyfini zirveye çıkarmayı hedefliyor.

1523687075_aston_martin_vantage_2017__7_-kopya

Yeni Vantage modelinin içi de dışı gibi… Uzun, akışkan kıvrımların yerini keskin, net çizgilere bıraktığı dinamik ve net hatlara sahip spor otomobil kokpiti, aracın agresif yönüne vurgu yapıyor. Yüksek iç mekan teması ve daha alçakta konumlandırılmış sürücü koltuğu derinlemesine bir sürüş deneyimi sunuyor. Döner-basmalı düğme ve kumanda sistemleriyle kullanıcıya dokunsal ve kolay kullanım imkanı da mevcut. Aynı şekilde, değiştirilerek üçgen formuna getirilen P-R-N-D vites düğmeleri ile başlıca kumanda düğmeleri, net sınırlarla birbirlerinden ayrılıyor. Depolama alanı açısından da cömert olan iç mekanda, koltukların arkasında kullanıma uygun bir alan ve geniş, iki katlı depolama bölmeleri yer alıyor.

1523687040_aston_martin_vantage_2017__5_-kopya

Alt yapısı tamamen yenilenen Vantage'ın kalbi Aston Martin'in yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru ile atıyor. Optimum ağırlık merkezi ve mükemmel yarı yarıya ağırlık dağılımı için şasede mümkün olduğunca alçak seviyeye ve arkaya yerleştirilen bu yüksek performanslı ve verimli motorun sağladığı güç, 245g/km CO2 salımına rağmen 6000 devirde 510 beygir, 2000-5000 devir arasında ise 685Nm seviyelerinde. Vantage 1530 kg boş ağırlığı ile güç-ağırlık ve tork-ağırlık oranlarında müthiş bir performansa sahip.

1523687161_aston_martin_vantage_2017__11_-kopya

Vantage, gücünü ve torkunu arkaya monte edilmiş sekiz ileri ZF otomatik şanzıman sayesinde arka tekerleklere iletiyor. 0'dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede çıkabilen otomobil maksimum 320 km/s hıza ulaşabiliyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more