Sözcü Plus Giriş

Vestel’den “Yerli Otomobil” açıklaması!

Dün ortaya çıkan VEO isimli otomobil tasarımı fotoğrafı ve patenti için Vestel'den bir açıklama yapıldı. Açıklama, "Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır" şeklinde oldu.

Sozcu.com.tr
08:38 -
Vestel’den “Yerli Otomobil” açıklaması!

HaberTürk’ün yaptığı habere göre Zorlu Holding bünyesinde bulunana Vestel markası, Türk Patent ve Marka Kurumu’na otomobil tasarımı tescilinde bulundu. Bu haberin üzerine Zorlu Holding dün basın açıklamasında bulundu. İşte açıklamanın tümü:

Bugün medyaya yansıyan “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nda yer alan Zorlu Grubu'nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Vestel'in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.

Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi'ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye'nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,
Zorlu Holding

İLGİLİ HABERYerli otomobilin ilk detayları?Yerli otomobilin ilk detayları?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more