Volkswagen’den radikal bir karar

Alman otomotiv devi VW radikal bir karar alarak, ilk üzeri açılabilir SUV'sini üreteceğinin haberini verdi!

Volkswagen’den radikal bir karar

T-Roc modelinin üzeri açık versiyonuna yeşil ışık yakan VW markası bu modeli 2020 yılının ilk yarısında üreteceğini belirtti. Osnabrück’teki fabrikaya yapılacak 80 milyon euro’luk yatırım sayesinde bu üretim için gerekli ihtiyaç sağlanmış olacak.Bu hareket de markanın üzeri açık otomobil üretimindeki kabiliyetli bir fabrikası olan Osnabrück fabrikasının bu başarıyı hala elinde tuttuğunu gösteriyor.

osnabrueck-8982911439133221082-kopya

VW Ceo’su Herbert Diess, “VW bir SUV markasına dönüyor. T-Roc kompakt SUV segmentine yeni standartlar getiriyor.
Üzeri açılabilir T-Roc, ürün gamının en üst seviyesinde yer alacak. Osnabrück fabirkasının bu üretim için tercih edilmesi beni gerçekten çok memnun etti çünkü bu fabrikanın bu tarz otomobillerin üretimindeki tecrübesini hepimiz çok iyi şekilde biliyoruz.” dedi.

volkswagen-t-roc-2018-1600-07-kopya

Avrupa otomobil pazarındaki SUV ürün yükselişinin farkında olmayan yoktur. Özellikle ülkemizde bile artık daha çok SUV ve crossover tarzı otomobiller tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebiyse her türlü koşulda kullanılabilme özellikleri, yerden yüksek yapıları ve geniş iç alanları oluyor. VW gibi bir devinde pazarın bu şekilde hareket etmesine karşı gardını almaması olamazdı! Marka bugüne kadar 720 bin adet Tiguan teslim etmiş durumda ve 10 en çok satan modelleri arasında ilk üç sıra SUV modellerden oluşuyor!

volkswagen-tiguan-2017-1600-07-kopya
Loading...