Reklamsız Sözcü

VW’de beklenen değişim oldu!

Hafta başında çıkan dedikodular doğruymuş! Herbert Diess VW CEO'luğunu Matthias Mueller'den devraldı ve VW AG'ye bağlı olan 12 markanın en tepesindeki isim oldu.

Fatih TAN
android-time 08:43
VW’de beklenen değişim oldu!
Hafta başında çıkan dedikodular doğruymuş! Herbert Diess VW CEO'luğunu Matthias Mueller'den devraldı ve VW AG'ye bağlı olan 12 markanın en tepesindeki isim oldu.

Alman otomotiv devinden gelen ilk açıklama bu haftanın perşembe günü markanın yeni altı iş alanı açıklayacağı yönündeydi. Bu yeniliklerden en önemlilerinden biri Çin otomobil pazarıyla alakalı olanlardı diyebiliriz. Dünya’nın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de VW olarak daha fazla pay almak için atılımlarını premium ve süper premium adı altında yeni modellerle gerçekleştirecekler. Yeni otomobil markaları hacimli(satış anlamında), premium ve süper premium olacak. Daha önce Perşembe günü, Reuters’e kaynaklarına VW’nin markalarını bu grupları yeniden düzenleyeceğini söyledi.

matthias-mueller-kopya

VW Beetle’ın tasarımcısı Ferdinand Porsche’nin torunu olan eski yönetici Ferdinand Piech yönetiminde çok markalı bir şirket haline geldiğinden beri Volkswagen için bu değişim en büyük revizyonu oldu.

m02_bg-kopya

Mueller’in değişiminden sonra; Ducati, Bentley, Porsche, Audi, Scania ve Skoda da dahil olmak üzere motosiklet, otobüs, kamyon ve binek otomobil markalarına sahip bir imparatorluğu yeniden canlandırma yollarını açıkladı. Marka 2025 yılına kadar olan planları arasında grubun otomobil markaları üzerine yoğunlaşacak ve dizel motor skandalından sonra 2025 yılına kadar en temiz çalışan otomobillerini üretmiş olacak.

shutterstock_599013854-kopya

Diess VW markasının tepesinde yer alacak. Ayrıca VW Ar-Ge’sini ve bağlanabilirlik sistemlerini denetleyecek. Ekonomik analistlere göre Diess, VW markasını özellikle 2015 yılındaki dizel motor skandalını düşündüğünüzde iki kat kârlı pozisyona sokabilir yönünde.

shutterstock_789081880-kopya

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:4413.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more