Sözcü Plus Giriş

Opel Avrupa CEO'su Michael Lohscheller “Yaptığımız her çalışmada marka değerlerimizi birinci sıraya koymalıyız. Bu yaklaşımımız PACE! planımız için kilit önem taşıyor ve tüm yeni otomobillerimizin geliştirilme sürecinde baştan sonra geçerli” dedi ve ekledi, “Tasarım ve mühendislik ekiplerimizi, değerlerimizi güçlü şekilde gözler önüne sermek için yeni bir konsept Otomobil geliştirmek üzere görevlendirdik. Ortaya çıkan sonuç ise bu yıl içinde sergileyeceğimiz Opel GT X Experimental oldu.”

Yeni konsept otomobilde ilk göze çarpan nokta ön tasarımı. Konsept model, gelecek modellerde de görülecek dikkat çekici “Opel Pusulası” tasarımını taşıyor. Pusula tasarımının da logoyu dikey ve yatay olarak çevreleyen iki hat vurgulanıyor. Dikey hat kaputtan logoya doğru giderken, yatay hat ise kanat şeklindeki gündüz farlarından geçiyor. Logo ise ortada tasarımın odağına yerleşiyor.

michael-lohscheller-opel-gt-experimental-503970-kopya

Farlar, gündüz farları, destek sistemlerinin kamera ve sensörleri logo ile birlikte koruyucu bir tasarım unsurunun içinde bulunuyorlar. Motosiklet kaskının göz siperini andıran bu tasarım unsuruna Opel tasarımcıları da “vizor” adını verdi.

Opel Avrupa CEO'su Michael Lohscheller “Opel markamızın potansiyelini daha da yukarılara çıktığı net şekilde görülüyor. Groupe PSA bünyesinde bir yıl ve stratejik PACE! planımızı açıkladıktan sadece dokuz ay geçmesine karşın şimdiden daha verimli hale gelmiş durumdayız ve geleceğe güvenle bakabiliyoruz. 2018'in ilk altı ayı sonunda yüzde 5 operasyonel kârlılık ile 502 milyon euro kâr açıkladık. Şimdi ise sizlere GT X Experimental'in ilk görüntülerini paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Konsept otomobilimiz gelecekteki modellerimizin gücünü sergiliyor. Alman mühendisliği, keskinliği ve kalitesi gibi alışılagelmiş özelliklerimizin yanı sıra heyecan verici yeni fikirler koyarak çarpıcı bir otomobil deneyimi sunacağız. GT X Experimental tüm bu özellikleri bünyesinde barındırıyor” dedi.

İsmini Opel'in standartları belirleyen konsept otomobil geleneğinden alan Opel GT X Experimental bu sene görücüye çıkacak. Alman otomobil üreticisi, 1965 yılında sergilediği sportif Experimental GT ile Avrupa'nın ilk konsept otomobilini tasarlamıştı. Markanın daha yeni tasarımları olan Monza Concept (2013) ve GT Concept (2016) ise GT X Experimental'e giden yapıtaşlarıydı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more