Sözcü Plus Giriş

Yeşil Bursa’da zafer Yağız Avcı’nın!

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan 43.Yeşil Bursa Rallisi, Ford Motorsport Turkey adına yarışan Yağız Avcı-Onur Vatansever ekibinin liderliğiyle sonuçlandı.

Fatih TAN
08:17 -
Yeşil Bursa’da zafer Yağız Avcı’nın!

BC Vision Motorsport adına yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin 7.4 saniye farkla ikinciliği elde ettiği rallide üçüncülüğün sahibi ise bir diğer Ford Motorsport Turkey ekibi Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez oldu. Sınıf 3’de FIAT Motorsporları adına Fiat Egea ile yarışan Fatih Kara-Bilge Ayan, Sınıf 4’te Ford Motorsport Turkey adına Ford Fiesta R2 ile yarışan Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, Sınıf N’de ise GP Garage My Team adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Mustafa Çakal-Mehmet Köleoğlu birincilikleri elde eden isimler oldular. En genç pilot ve co-pilot ödülünün sahibi ise TOSFED Yıldızını Arıyor projesi kazananı olarak TOSFED ve FIAT desteğinde Egea Gençler Kupası’nda yarışan Onat Telkenar-Efe Eryalaz ekibi oldu.

1533478688_ybr2018_fatihkara-kopya

Sezonun 5. yarışı ise Dünya Ralli Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacağımız Marmaris Rallisi. Rally Turkey Marmaris 13-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

yagiz-avci-kopya
Son güncelleme: 08:18 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more