Sözcü Plus Giriş

Yol tutmasını engelleyen gözlük gerçekten işe yarıyor mu?

Fransız otomobil üreticisi Citroen, uzun yolculuklardaki yol tutması problemine farklı bir çözüm sunuyor, SEETROEN! Yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenen kişilerin kâbusu olan yol tutması problemini çözen bu gözlük nasıl çalışıyor?

Fatih TAN
10:00 -
Yol tutmasını engelleyen gözlük gerçekten işe yarıyor mu?

Dünya üzerinde her üç kişiden birinin yaşamı boyunca en az bir kez yol tutması problemiyle karşılaştığını biliyoruz. Avrupa’da ise 30 milyondan fazla kişinin kronik olarak bu problemi yaşadığı kayıtlara geçmiş. Denizciler için geliştirilen bir çözümden yola çıkan marka, SEETROËN gözlükleriyle otomobil, otobüs veya trenle seyahat edenlerin yol tutması problemini ortadan kaldırıyor.

img_5996-kopya

Bu gözlüklerde Boarding Ring teknolojisini kullanıyor. Patentli bu teknoloji sayesinde yol tutması problemi %95 oranında ortadan kalkıyor. Boarding Ring gözlüklerinin çevresindeki sıvı, kişiye yapay bir ufuk hizası sunarak, maruz kalınan ivmelenmeleri görsel olarak da algılayabilmesini sağlıyor. Seetroen gözlük takıldıktan sonra göz, akıllı telefon veya kitap gibi hareketsiz bir cisme odaklanırken; 10-12 dakika sonra zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Gözlükleri çıkardığınızda yolculuğun geri kalanında gözler normal duruma adapte oluyor.

citroen-lance-les-lunettes-seetroen_3-kopya

SEETROEN gözlüklerin çalışma biçimi

Kullanıcılar yol tutma belirtisini hisseder hissetmez gözlükleri taktığından itibaren 10-12 dakika sonra zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olması sağlanıyor. Bu sayede de gözlüğü takanlar akıllı telefon veya kitap gibi sabit bir nesneyle ilgilenirken sorun yaşamıyorlar. Belirtiler ortadan kalktıktan sonra kullanıcılar gözlüklerini çıkarabilirler. Camsız olarak tasarlanan SEETROËN tüm aile tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca numaralı gözlük kullananlar için de kullanıma uygun.

img_5998-kopya

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:05 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more