Gebelikte şeker yüklemesi tehlikeli mi?

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Karatay, gebelikte yapılan şeker yüklemesinin risklerini sıralayarak, hamile olanlara önemli ipuçları verdi. Öte yandan Karatay, modern tıp diye bir şeyin olmadığını ileri sürdü.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, CNN Türk’te yayınlanan programa konuk oldu. Gebelikte yapılan şeker yüklemesinin risklerini anlatan Karatay, önemli uyarılarda bulundu.

Canan Karatay'dan yeni tavsiye: Yiyenin botoksa ihtiyacı kalmaz İlginizi Çekebilir Canan Karatay'dan yeni tavsiye: Yiyenin botoksa ihtiyacı kalmaz

“ŞEKER YÜKLEMESİ ÇOCUĞU DA ETKİLİYOR”

Gebelikte yapılan şeker yüklemesinin son 20-30 yıl içinde çıkan bir şey olduğunu vurgulayan Karatay, “Diyelim ki korumak ve teşhis amacıyla yapıldı. Üç aylık çocuk doğduktan sonra şeker komasına girmeye başladı. Çocuklar kalp delikleriyle doğuyorlar. Bağırsakları gelişmemiş olarak doğuyorlar. Otistik olarak, İki gözü kör olarak doğuyorlar. Şekeri yüksek olan anneye şeker yüklemesi yapılınca, çocuğun da insülini yükseliyor. Yani şeker yüklemesi, şeker hastası yapıyor ve 3 aylık çocuk şeker komasına giriyor” ifadelerini kullandı.

 

“MODERN TIP YOK”

Öte yandan Karatay, modern tıp diye bir şeyin olmadığını söyledi. Karatay, “8 milyar insan ve 8 milyar parmak izi var. Hiç kimseyi tek bir gömleğe sokamazsınız. Tıp bir sanattır. Modern tıp diye bir şey yok. Tıp tektir. Objemiz insandır. Hipokrat’tan beri tıp tektir” dedi.

Loading...