İki şirketten duyuru: Alzheimer tedavisine yönelik ilaç denemelerini durduruyoruz

İlaç şirketleri AstraZenaca ve Eli Lilly, Alzheimer hastalığının tedavisi için yürüttükleri testlerin ileri aşamalarını durdurma kararı aldı. İşte sebebi...

İki şirketten duyuru: Alzheimer tedavisine yönelik ilaç denemelerini durduruyoruz

The Wall Street Journal’ın haberine göre, AstraZenaca ve Eli Lilly, Alzheimer tedavisine yönelik ortaklaşa yürüttükleri deneysel ilacın ileri aşama çalışmalarını işe yaramadığı gerekçesiyle durdurmaya karar verdi.

AstraZeneca’dan bir yetkili, yaptığı açıklamada, öte yandan iki şirketin başka bir ilacın erken aşama testlerine devam edeceğini belirtti.

Lilly Araştırma Laboratuvarının Başkanı Daniel Skovronsky, Alzheimer hastalığına çözüm için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

İlk kez 1906’da Alman bilim adamı Alois Alzheimer tarafından tanımlanan ve 65 yaş üstü kişilerde beyin dokularında ağır hasara neden olan Alzheimer hastalığı için hala etkili bir teşhis ve tedavi yöntemi bulunmuyor.

Dünyada yaklaşık 50 milyon Alzheimer hastası olduğu tahmin ediliyor. 2050’ye kadar bu sayının 135 milyona yükselmesi bekleniyor.

AA

Beyin Farkındalığı Haftası'nda Alzheimer'a karşı 15 önemli öneri İlginizi Çekebilir Beyin Farkındalığı Haftası'nda Alzheimer'a karşı 15 önemli öneri Alzheimer köyü yolda... Burada yalnızca onlar yaşayacak İlginizi Çekebilir Alzheimer köyü yolda... Burada yalnızca onlar yaşayacak Alzheimer Hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? İlginizi Çekebilir Alzheimer Hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?
Loading...