Sözcü Plus Giriş

İnşaat işçisinin organları 3 kişiye umut oldu

Afyonkarahisar'da çalıştığı inşaatta yüksekten düşüp yaralanan, tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Hasan Fidan'ın (40) bağışlanan karaciğeri ve böbrekleri üç hastaya umut oldu.

Güncellenme: 16:00, 02/06/2018
İnşaat işçisinin organları 3 kişiye umut oldu

Çalıştığı inşaatta geçen perşembe günü yüksekten düşerek yaralanan Hasan Fidan, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun Bakım ünitesinde tedaviye alınan Fidan’ın sabaha karşı beyin ölümü gerçekleşti. Organ nakil koordinatörleri Hasan Fidan’ın organlarının bağışlanması için aile ile görüştü. Ailenin onay vermesi üzerine Isparta’daki Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden gelen 4 kişilik ekip, 4 saatlik operasyonla Hasan Fidan’ın karaciğeri ve böbreklerini aldı.

Karaciğer Konya’da, böbreklerden biri Antalya’da, diğeri ise Isparta’da belirlenen hastalara nakledilmek üzere götürüldü.

DHA

İlginizi Çekebilir23 yaşındaki gencin organları 4 kişiye hayat verdi23 yaşındaki gencin organları 4 kişiye hayat verdiİlginizi ÇekebilirOrganlarıyla 4 kişiye sağlık verdiOrganlarıyla 4 kişiye sağlık verdi