Sözcü Plus Giriş

Minik Eylül’ü öldürüp amcasına kahvaltıya gitmişler

Minik Eylül'ün öldürülmesi ile ilgili şoke eden bir detay ortaya çıktı. 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'yı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Uğur Koçyiğit'in, olay günü Eylül'ün amcası Ahmet Yağlıkara'nın evine giderek kendisine kahvaltı hazırlanmasını istediği ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:55, 06/07/2018
Minik Eylül’ü öldürüp amcasına kahvaltıya gitmişler

Polatlı’da kaybolduktan bir hafta sonra cansız bedeni elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulunan ve cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Eylül Yağlıkara olayında şoke eden bir ayrıntı ortaya çıktı. Aile henüz köydeki evlerinin bahçesinde taziye ziyaretlerini kabul ederken, yardım yataklıktan tutuklu bulunan anne Huriye Koçyiğit ile birlikte cinayeti işleyen kişi olarak tutuklu bulunan oğlu Uğur Koçyiğit’in olay günü cinayeti işledikten sonra Eylül’ün amcası Ahmet Yağlıkara’nın evine gittiği öğrenildi. Koçyiğit ikilisi burada Eylül'ün amcasından kendilerine kahvaltı hazırlamasını istedi. Amcanın ikiliye “Biz Eylül'ü aramaya çıkıyoruz” demesi üzerine, Uğur Koçyiğit ve annesi Huriye Koçyiğit’in arama çalışmalarına katıldığı belirlendi.

13 GÜNDÜR SORULARA CEVAP VERMİYOR

Uğur Koçyiğit, bir süre arama çalışmalarına katıldıktan sonra köyden ayrılmıştı. Uğur Koçyiğit’in kendilerine komşu olan Yağlıkara ailesinin evlerine sürekli giderek yemek yediği belirtildi. Sincan Cezaevinde 13 gündür tutuklu bulunan Uğur Koçyiğit’in halen tüm soruları cevapsız bıraktığı öğrenildi.

KÜÇÜK EYLÜL’DEN ACI HABER GELMİŞTİ

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran’da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cesedi, Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulunmuştu. Ankara Valisi Topaca olayla ilgili, “Yapılan tespitler, bu yavrumuzun katledildiği yönündedir. Bir tutuklu var, zanlının cinayeti işlediğine ilişkin işaret var. Zanlı olay yerinde aracıyla görülmüş, hiçbir şey gizli kalmayacak. Olayın ayrıntıları, nasıl oldu? Başka yardım eden var mı, yok mu? Onlar henüz tespit edilmiş değil” diye ifadelerde bulunmuştu.

 

İHA

İlginizi ÇekebilirEylül Yağlıkara cinayetinde flaş gelişmeEylül Yağlıkara cinayetinde flaş gelişme
Yayınlanma Tarihi:13:20,