Sözcü Plus Giriş

Prof. Dr. Canan Karatay: Kırmızı et, yağıyla beraber yendiğinde faydalı

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, kırmızı etin, yağıyla beraber tüketildiğinde faydalı olduğunu belirterek, "İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz" dedi.

22:30 -
Prof. Dr. Canan Karatay: Kırmızı et, yağıyla beraber yendiğinde faydalı

Karatay, Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen kitap imzalama etkinliğinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramda, baklava ve börek tüketilmesini önermediğini söyledi. Lezzetli ve doğal olan her şeyin istenildiği kadar yenilebileceğini aktaran Karatay, baklava yenilecekse sadece bir dilim tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.

İLGİLİ HABERProf. Dr. Canan Karatay'dan renkli açıklamalarProf. Dr. Canan Karatay'dan renkli açıklamalar

 İSTEDİĞİNİZ KADAR YİYEBİLİRSİNİZ

Kurban Bayramına ilişkin de açıklamalarda bulunan Karatay, “Bol bol kuyruk yağını kullanabilirsiniz. Kırmızı et, yağıyla beraber yendiğinde faydalı, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERKaratay: Et alamıyorsanız kemik alın!Karatay: Et alamıyorsanız kemik alın!

“BOL BOL KAHVE İÇEBİLİRSİNİZ”

Türk kahvesinin sağlıklı olduğuna dikkati çeken Karatay, “Kahve en güçlü antioksidandır, şekersiz olmak şartıyla. Misafirlikte şeker yemeyiniz, bol bol kahve içebilirsiniz. Yaz döneminde bol bol denize girip, güneşlenip D vitamini depolamalı. İleri yaşta görülen hastalıkların hiçbiri genetik değildir, hepsi önlenebilir hastalıklardır. Bu hastalıkların hiçbiri ilaç eksikliğinden değildir” diye konuştu. AA

Son güncelleme: 22:34 18.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more