Taziyeye giden sağlık personellerinden skandal video!.. Soruşturma başlatıldı!

İki sağlık görevlisi, bir ailenin çektiği acıyla dalga geçti, bu da yetmezmiş gibi videoya çekip yayınladı. Büyük tepki çeken videoda sağlık görevlilerinin, ziyarete gittikleri taziye evindeki insanların ağıtlarıyla dalga geçip güldükleri görülüyor. İşte o skandal görüntüler... Öte yandan akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı soruşturma başlatıp, görüntülerdeki iki sağlık görevlisini görevden uzaklaştırdığı öğrenildi.

İki sağlık görevlisi bir Kürt ailesine taziyeye gitti. Ziyaretin ardından sağlık görevlileri evde yaşanılanları videoya çekti. Kürt ailenin yaktığı ağıtlarla dalga geçilen videoya sosyal medyadan büyük tepki geldi.

AİLENİN ACISIYLA ALAY ETTİLER

Videodaki konuşmada kadın personel “Ağabey bugün taziye yerine gittik ya, orada ne oldu?” diye soruyor. Videodaki erkek personel ise taziye evindeki ailenin ağıtlarını, acısını taklit ederek, alay ediyor.

Yaşanan skandalın ardından Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kısa sürede çok sayıda sosyal medya kullanıcı tarafından tepki gösterilen görüntülerle ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlatıp, görüntülerdeki iki sağlık görevlisini görevden uzaklaştırdı.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İnsanların acıları ile dalga geçen sağlık çalışanları adlı videonun sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine bakanlığımız hemen harekete geçmiş ve müessif hadisenin Adıyaman'da gerçekleştiği tespit edilmiştir. Olay öğrenilir, öğrenilmez bakanlığımızın talimatı ile İl Sağlık Müdürlüğümüz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Buna göre; söz konusu video kaydının 10.02.2018 günü gecesi 112 istasyonunda dinlenme esnasında çekildiği ve 19.02.2018 tarihinde de sosyal medyada paylaşıldığı anlaşılmıştır. Paylaşımda bulunan görevlilerle ilgili Valilik Onayı ile Disiplin Soruşturması başlatılmıştır. Ayrıca soruşturmanın selameti için adı geçen kişilere 23.02.2018 tarihinde görevlerinden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır.”

 

Loading...