Sözcü Plus Giriş

Ünlü Jinekolog, hastasına tacizden tutuklandı

Ünlü jinekoloji profesörü F.S., Nişantaşı'ndaki muayenehanesindeki iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

11:02 -
Ünlü Jinekolog, hastasına tacizden tutuklandı

Ünlü jinekoloji profesörü ve İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan F. S. hakkında geçtiğimiz günlerde iki hastasının, muayenehane esnasında nitelikli cinsel saldırıya uğradıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İki mağdurun beyanları birbirini teyit eder nitelikte bulan savcılık, F. S. hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltına alınan F. S.'nin, telefon ve bilgisayarına inceleme yapmak üzere el konuldu.

“KULLANDIĞIMIZ CİHAZIN IŞIĞINI FLAŞ ZANNETMİŞ OLABİLİR”

Savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen Sevilen, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Sorgusunda 44 yıllık hekim olduğunu ve 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayan F. S., “Tüm hastalarımla mesajlaşma yolu ile irtibata geçerim. Şikayetçileri eldivenle ve ultrason ile muayene ettim. Cinsel içerikli filmler izletmedim. İddia edildiği gibi muayene sırasında da fotoğraf falan çekmedim. Kullandığımız cihazın ışığını flaş zannetmiş olabilirler. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Mağdurların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları dikkate alan mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle F.S.’nin tutuklanmasına karar verdi.

Hakimlik kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine de vurgu yapıldı.

İHA

Son güncelleme: 11:05 12.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more