Sözcü Plus Giriş

Çaydanlıktan kablosuz internet! İlginç proje Chai-Fi…

İnternet dünyanın tümünde vazgeçilmez bir öğe olarak büyümeye devam ediyor. Hindistan'da geliştirilen bir proje ise bu noktada dikkat çekiyor. Bu projede ateş üzerinde ısıtıldıkça elektirik enerjisi üretilen çaydanlıklar, entegre edilmiş Wi-Fi'ları ile internet erişim noktasına dönüşüyor.

null
Güncellenme: 09:43, 07/07/2018
Çaydanlıktan kablosuz internet! İlginç proje Chai-Fi…

Çay kültürü birçok ülkede büyük önem taşıyorç. İngiltere, Çin ve Hindistan gibi ülkeler de çaya en az bizim ülkemiz kadar değer veriyor. Dünyanın en kalabalık nüfuslarından birine sahip olan Hindistan son derece ilginç bir projeye imza attı.

ÇAYDANLIKTAN İNTERNET

Webtekno tarafından aktarılan habere göre, Yoğun nüfusunun yanında çalışma şartlarıyla da oldukça zor bir hayat süren Hindistanlı işçileri konu alan projede çaydanlıklar ısıtıldığında elektrik üretiyor ve bu elektrik çaydanlığa bağlanan bir Wi-Fi ile internet erişim noktasına dönüşüyor.

haberler

İLGİNÇ PROJE CHAI-FI

Chai-Fi adı verilen proje girişimcilik ve teknolojinin yönlendirilmesi anlamında öncülük edebilecek bir fikir olmasının yanında marka bilinirliliği açısından da altın değerinde bir reklam potansiyeli barındırıyor.

İlginizi Çekebilirİnternet yavaşlayınca köylüler kazma kürek alıp yeni hat bağladıİnternet yavaşlayınca köylüler kazma kürek alıp yeni hat bağladı