Facebook hepsini engelledi! Şaşırtan karar…

Kripto paralarla ilgili farklı haberler sürekli gündeme gelirken bugünlerde kripto para piyasası en sıkıntılı dönemlerini yaşıyor. Piyasalarda durgunluk sürerken yeni kripto para birimleri piyasaya girmeye devam ediyor. Facebook son dakika kararıyla kripto para reklamlarını engelledi, Facebook'un bu kararında dolandırıcılık amacı taşıyan kişilerce kullanılmasına engel olmayı hedeflediği düşünülüyor.

Facebook hepsini engelledi! Şaşırtan karar…

Geçtiğimiz senenin ikinci yarısına damga vuran ve sık sık haberlere konu olan kripto para piyasası darbe üzerine darbe yiyor. Facebook son dakika kararıyla kripto para ticareti, ICO işlemleri ve ‘ikili opsiyonlar’ gibi etkinliklere yönelik reklamları yasaklama kararı aldı. Çok sayıda dolandırıcılık olayının gerçekleştiği kripto para ticareti sebebiyle Facebook, platformun dolandırıcılık amacı taşıyan kişilerce kullanılmasına engel olmayı hedeflediğini belirtiyor.

AMAÇ DOLANDIRICILARI DURDURMAK

Facebook’un Ürün Yönetim Başkanı Rob Leathern bugün yazdığı bir blog yazısında yeni belirlenen politikanın, özellikle, “sıklıkla yanlış yönlendirme ya da dolandırma maksatlarına matuf” ürün ve hizmet çeşitlerini yasakladığını belirtti.

facebook-guncel-haberler

Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi kripto paralar ve ‘initial coin offerings’ etkinlikleri çok sayıda dolandırıcılığı da beraberinde getiren bir popülarite kazandı. Facebook’un insanların bu ürün ve servisleri keşfetmelerini ve bilgi sahibi olmaya devam etmelerini istediğini belirten Leathern, bununla birlikte dürüst iş yapmayan, kimi çevrelerce ‘kumar’ olarak değerlendirilen ‘ikili opsiyon’, ICO ve kripto para reklamları yapan çok sayıda firma olduğunu da söylüyor. Leathern bu politikanın oldukça geniş kapsamlı olduğunun farkında olduğunu, fakat bunun bilinçli olarak alınmış bir karar olduğunu belirtiyor.
son dakika

BİTCOİN NEDİR?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi. Avustralyalı iş adamı Craig Wright, sanal parayı bulan kişi olduğunu ve uzun süredir Nakamoto lakabını kullandığını duyurdu. Bitcoin’in önde gelen kullanıcıları ve sanal parayı geliştiren yazılımcılar da Craig Wright’ın Bitcoin’i bulan kişi olduğunu teyit ediyor. BBC’nin haberine göre Craig Wright kimliğini açıklarken, Bitcoin’in yaratıcısına ait olduğu bilinen Bitcoinlere dair teknik verileri de paylaştı ve böylece sanal paranın yaratıcısı olduğunu da kanıtlamış oldu.

25 Mayıs'tan sonra tüm düzen değişiyor! Facebook'tan şaşırtan haberler geliyor... İlginizi Çekebilir 25 Mayıs'tan sonra tüm düzen değişiyor! Facebook'tan şaşırtan haberler geliyor... Facebook hesap silme ve kapatma nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir Facebook hesap silme ve kapatma nasıl yapılır?