Sözcü Plus Giriş

GetContact nedir? Kim beni nasıl kaydetmiş? İşte Get Contact’tan numara silme yöntemi…

GetContect dünden beri gündemden düşmüyor. Sosyal medyanın gündemi GetContect uygulaması... Kullanıcılar başkalarının kendilerini rehberlerine nasıl kaydettiğini merak ediyor ve soruyor: Kim beni rehberine nasıl kaydetmiş? Rehber sorgulama nasıl yapılır? GetContect'ten numara nasıl silinecek? GetContect nedir? İşte ayrıntılar...

19:51 -
GetContact nedir? Kim beni nasıl kaydetmiş? İşte Get Contact’tan numara silme yöntemi…

GetContect nedir? GetContact, kullanıcıların rehber asistanıdır. Bilinmeyen aramaları tanımlama ve spam çağrıları engelleme gibi özelliklere sahiptir. Uygulama mağazalardan indirildikten sonra telefon numarası girilerek üyelik işlemleri tamamlanıyor. Uygulama sayfasından sorgulama bölümünden veri tabanından bulunan numaraları sorgulayabilirsiniz. Ancak bu tip uygulamaların büyük tehlikelere yol açtığı da biliniyor.

Getcontact kullanıcıları diğer kullanıcıların bilgilerini görebilmek için uygulama üzerinden izin istedikten sonra  bilgilere erişebiliyor. İzin verilmediği takdirde diğer kullanıcılar bilgilere erişemiyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor. Özellikle özel hayatın gizliliği noktasında büyük sıkıntılar doğurabilecek olan sistemde numaranızın hangi kaynaklara ulaştığı da bilinmiyor.

GETCONTACT’TAN NUMARA NASIL SİLİNECEK?

Ücretsiz bir uygulama olan GetContact ve benzeri diğer uygulamaların en büyük gelir yöntemleri arasında ise zaten toplanan bu veriler yer alıyor. Oldukça kolay olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanıyoruz. Bunun için ilk olarak uygulama içerisinden hesabınızı silmeniz gerekiyor.

1. Adım: Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girim.

2. Adım: GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın.

3. Adım: Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.

4. Adım: Hesabı sil seçeneğini seçin.

Bu işlemlerin ardından GetContact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Ancak numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist özelliğini kullanıyoruz.

1. Adım: GetContact Unlist sayfasını aşağıdaki linke tıklayarak açın.

GETCONTACT UNLİST

2. Adım: Açılan sayfada ilgili boşluğa numaranızı yazın.

3. Adım: Unlist butonuna basarak işlemi tamamlayın.

getconnetct-haberler-son-dakika

Geçtiğimiz günlerde gelen şikayetler üzerine harekete geçen Kişisel Verileri Koruma Kurulu, kişilerin açık rızalarını almaksızın isimden telefon numarası veya telefon numarasından isim sorgulanması şeklinde rehberlik hizmeti veren sitelere yaptırım uygulamıştı. Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre; Çeşitli uygulamalar, internet siteleri veya sosyal medya hesapları üzerinden kişisel verileri toplayarak bu verilen paylaşımını sağlayan, isim sorgulandığında telefon numarası bilgisine, telefon numarası sorgulandığında da isim bilgisine erişme ve başkalarının telefon rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenme gibi konularda hizmet veren birçok uygulamanın ve internet sitesinin gereken kanunlara uymadığı ve durdurulması gerektiği bildirildi. Karara göre bu uygulamayı veren birçok uygulama durdurulmuştu.

Son güncelleme: 08:48 27.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more