Sözcü Plus Giriş

Kim nasıl kaydetmiş gösteren uygulama GetContact nedir? Getcontact nasıl çalışıyor? İşte tehlikesi…

Özel hayatın gizliliği konusunda sorunlar yaratabilen GetContact uygulaması hakkında birçok detay merak ediliyor. GetContact adlı uygulama yayınlanalı bir süre geçmiş olsa da ülkemizde son günlerde aniden popüler olmaya başladı. GetContact uygulaması tehlikeli mi? GetContact'tan numara nasıl silinir? İşte kimin nasıl kaydettiğini göstermeyi vadederek, tüm rehberinize erişen programın detayları...

08:08 -
Kim nasıl kaydetmiş gösteren uygulama GetContact nedir? Getcontact nasıl çalışıyor? İşte tehlikesi…

GetContact uygulaması son günlerde adından sıkça söz ettiriyor. GetContact uygulamasını birçok kişi, rehberde kim nasıl kaydetmiş diye merak ettiği için kullanıyor. Programı indiren sayısı arttıkça GetContact’taki numara datası büyüyerek tehlike katlanıyor. Uygulama tanıtımında da belirtildiği üzere GetContact kişilerin rehberini kopyalayarak büyüyor.

GETCONTACT NEDİR? NASIL ÇALIŞIYOR?

İnternet ortamında özel hayatın gizlilğine zarar veren birçok konuya tepki gösterilirken, dünden beri GetContact rüzgarı esiyor. Peki nedir bu GetContact? GetContact uygulaması uygulamayı kuran kişilerin rehberindeki numaraları kendi havuzuna aktararak diğer sorgulama yapan kişilerle paylaşıyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor. Uygulama sayfasından sorgulama bölümünden veri tabanından bulunan numaralar sorgulanabiliyor. Özellikle özel hayatın gizliliği noktasında büyük sıkıntılar doğurabilecek olan sistemde numaranızın hangi kaynaklara ulaştığı da bilinmiyor. GetContact numaranızı silme seçeneği de sunuyor ancak numara sistemden siliniyor mu yoksa sadece görünmez hale mi getiriliyor sorusunun cevabı verilmiyor.

getcontact-nedir-numara-silinir

GETCONTACT NUMARA SİLME NASIL YAPILIR?

Ücretsiz bir uygulama olan GetContact ve benzeri diğer uygulamaların en büyük gelir yöntemleri arasında ise zaten toplanan bu veriler yer alıyor. Oldukça kolay olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanıyoruz. Bunun için ilk olarak uygulama içerisinden hesabınızı silmeniz gerekiyor.

GetContact numara silme adımları;

GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın. GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın. Hesabı sil seçeneğini seçin.

Bu işlemlerin ardından GetContact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Ancak numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist özelliğini kullanıyoruz. GetContact Unlist sayfasını aşağıdaki linke tıklayarak açın. Açılan sayfada ilgili boşluğa numaranızı yazın. Unlist butonuna basarak işlemi tamamlayın.

GETCONTACT UNLİST

İLGİLİ HABERTehlike geri döndü! WhatsApp'da bu logoyu görürseniz... Korkutan haberler!Tehlike geri döndü! WhatsApp'da bu logoyu görürseniz... Korkutan haberler!
Son güncelleme: 09:23 28.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more