Sözcü Plus Giriş

Hackerların hedefi bu defa iPhone kullanıcıları oldu! Youtube aboneliği mesajına dikkat

Hacker'ların hedefi bu defa Apple kullanıcıları oldu. Birçok iPhone ve Mac kullanıcısına gönderilen Apple imzalı sahte e-postalarda YouTube’un reklamsız sürümünü bir ay boyunca ücretsiz kullandığı ve artık aylık 144 dolar ödemesi gerektiği söyleniyor ve kişi kredi kartı bilgilerini girdiğinde hacker'lar hedeflerine ulaşmış oluyor. Şirket siber saldırılar sonrası kullanıcılarına yeni bir korunma rehberi yayınladı.

21:42 -
Hackerların hedefi bu defa iPhone kullanıcıları oldu! Youtube aboneliği mesajına dikkat

iPhone ve Mac kullanıcıları yeni bir siber dolandırıcılık tehlikesiyle karşı karşıya.

iphone-cifft

Birçok iPhone ve Mac kullanıcısına gönderilen Apple imzalı sahte e-postalar ile yeni bir Phishing (Oltalama) saldırısı ile karşı karşıya.

İLGİLİ HABERiPhone kullananlar için haberler kötü! Apple o cihazları ölüme terkedecekiPhone kullananlar için haberler kötü! Apple o cihazları ölüme terkedecek

TUZAĞA DÜŞTÜLER

Bu yeni bir yöntem değil ancak e-postanın Apple’ın online mağzası Apple Store’dan gelmiş gibi görünmesi dünya çapında pek çok kullanıcıyı tuzağa düşürdü.

YOUTUBE ABONELİĞİ MESAJLARINA DİKKAT

İLGİLİ HABER'Geleceğin iPhone'u' iPhone X'te şimdi de arayanı görememe sorunu'Geleceğin iPhone'u' iPhone X'te şimdi de arayanı görememe sorunu

Apple Store'dan gelen resmi bir mesaj gibi görünen e-postada, kullanıcının YouTube Red aylık aboneliğinin güncellendiği belirtiliyor.

iphone-haberleri apple

Mesajda YouTube'un reklamsız sürümünü bir ay boyunca ücretsiz kullandığı ve artık aylık 144 dolar ödemesi gerektiği söyleniyor ve kişi kredi kartı bilgilerini girdiğinde hacker’lar hedeflerine ulaşmış oluyor.

KORUMA REHBERİ YAYINLANDI

İLGİLİ HABERHasarlı iPhone 6'lar iPhone 6S'le değiştirilecekHasarlı iPhone 6'lar iPhone 6S'le değiştirilecek

 

Apple imzalı sahte e-postalar sonrasında şirket kullanıcılarına yeni bir korunma rehberi yayınladı.  Söz konusu saldırıdan kaç kullanıcının zarar gördüğüne dair resmi bir açıklama ise şu an için yapılmadı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more