Instagram “Bana soru sor” nasıl kullanılır? Instagram’a yeni özellik!

Instagram getirdiği yeniliklerle son dönemde dikkat çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda IGTV'yi tanıtan Instagram şimdi de 'Bana soru sor' özelliğini getirdi. Milyonlarca insanın tercihi sosyal medya platformu Instagram'ın, geçtiğimiz haftadan bu yana testlerini devam ettirdiği 'Bana Soru Sor' özelliği bugün itibariyle resmen kullanıma açıldı.

Instagram “Bana soru sor” nasıl kullanılır? Instagram’a yeni özellik!

Bugünden itibaren kullanıcılar arasında etkileşimi daha çok arttırmayı hedeflediği ‘Bana soru sor’ özelliğini kullanıcılara sundu. Peki Instagram ‘Bana soru sor’ nasıl kullanılacak? Yeni tanıtılan bu özellik sayesinde takipçileriniz size sorular sorabiliyorlar ve onlarla hikayeler üzerinden iletişim halinde olabiliyorsunuz.

instagram-bana-soru-sor

BANA SORU SOR ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

-İlk olarak Instagram ana sayfasında bulunan Hikayeler bölümüne giriş yapıyoruz. Bu alanı uygulama anasayfasında hemen sol üst köşede görebilirsiniz.

-Hikayenizi oluşturacak ana görsel veya yeni videoyu oluşturduktan sonra, sağ üst bölümde bulunan çıkartmalar sekmesine girin.

-Burada bulunan çıkartmalar arasında Sorular adında yeni bir simge göreceksiniz. İşte yeni özelliği kullanabilmek için bu çıkartmayı seçmeniz gerekiyor

-Soru bölümü açıldı. Burada insanların size sormak istediği soruyu belirlemeniz gerekiyor.

-Eğer son düzenlemeleri de yaptıysanız Bana Soru Sor özelliği paylaşım için hazır.

Instagram'ın yeni trendi 'Baş ağrısı' pozu İlginizi Çekebilir Instagram'ın yeni trendi 'Baş ağrısı' pozu
Loading...