Kış olimpiyatları başlıyor! 2018 Kış Olimpiyatları Doodle oldu… İşte Google’ın Kış Oyunları sürprizi

Google tarafından hazırlanan Doodle'lara bir yenisi daha eklendi ve 2018 Kış Olimpiyatları Doodle haline getirildi. Google'ın Kış Oyunları Doodle'ı birçok kişi tarafından ilgiyle karşılanırken Kış Olimpiyatları'nın bu sene nasıl olacağına dair bazı konular da araştırılmaya başlandı.

Kış olimpiyatları başlıyor! 2018 Kış Olimpiyatları Doodle oldu… İşte Google’ın Kış Oyunları sürprizi

Google’ın Kış Olimpiyatları için hazırladığı Doodle merak uyandırdı. Arama motoru devi Google, dünya genelinde milyonlarca vatandaşın takip ettiği Kış Olimpiyatları için bir doodle hazırladı. Bu sabah tarayıcılarını açan kullanıcılar 2018 Kış Olimpiyatları için hazırlanan özel Doodle ile karşılaştı. Güney Kore’nin PyeongChang kentinin ev sahipliği yapacağı 23. Kış Olimpiyat Oyunları, bugünkü açılış töreniyle resmen başlayacak.

GOOGLE’DAN KIŞ OLİMPİYATLARI DOODLE’I

Güney Kore’nin PyeongChang kentinin ev sahipliği yapacağı 23. Kış Olimpiyatları, bugün yapılacak olan açılış töreniyle resmen açılacak. Google da, bugün başlayacak olan Kış Olimpiyatları için bir doodle hazırladı. Hazırlanan doodle’da, olimpiyat oyunlarında oynanan oyunlar penguen gibi hayvanlar kullanılarak videolu bir şekilde kullanıcılara aktarılıyor.

google-doodle

2018 KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARI BUGÜN BAŞLIYOR

95 ülkeden 2900 sporcunun katılacağı PyeongChang 2018'de Türkiye 4 spor dalında 8 sporcumuz tarafından temsil edilecek. PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları için geri sayımda sona gelindi. Yarın düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak Oyunlarda, 7 dalda 15 spor dalında düzenlenecek yarışmalar ile tüm dünyada bir spor şöleni yaşanacak. Alp Disiplininde 2, Kayaklı Koşuda 3, Artistik Buz Pateninde 2 ve Kayakla Atlamada 1 olmak üzere toplam 8 milli sporcunun yarışacağı Oyunlarda, ülkemiz Kayakla Atlama spor dalında Olimpiyat tarihimizde ilk kez temsil edilecek. PyeongChang 2018'de ülkemizi Kayaklı Koşuda Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek ve Ayşenur Duman, Alp Disiplininde Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu, Kayakla Atlamada Fatih Arda İpçioğlu ve Artistik Buz Pateninde Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova tarafından temsil edecek. PyeongChang 2018 ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, “PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları'nda dünyanın dört bir yanından binlerce sporcu Olimpik değerler ışığında mücadele edecek. Milli sporcularımıza hayallerini gerçekleştirecekleri Oyunlarda başarılar diliyorum” dedi.

Loading...