Sözcü Plus Giriş

Liseli öğrenciler Berlin’de düzenlenen VEX Robotics yarışmasında şampiyon oldu

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen VEX Robotics Competition yarışmasında İstanbul'da yer alan özel bir lisenin öğrencileri Tournament Champion, Excellence Award ve Robot Skills ödüllerini alarak geri döndüler.

15:05 -
Liseli öğrenciler Berlin’de düzenlenen VEX Robotics yarışmasında şampiyon oldu

Almanya'nın Berlin şehrinde 6 Mart 2018 Salı günü düzenlenen VEX Robotics Yarışması’na katılan İstanbul’da yer alan özel bir lisenin öğrencilerinin oluşturduğu “Orion” ve “Eagle” VEX EDR takımları turnuvada birlikte ittifak kurarak turnuva şampiyonluğu kazandılar. Aynı zamanda özel lisenin Bahçeşehir kampüsü öğrencileri “Robot Skills” ve “Excellence” ödüllerini de alarak başarılarını üçe katladılar.

VEX Robotics Yarışması’nda lisenin 2 ayrı kampüsünden katılan “Orion” ve “Eagle” takımları, Alman takımlarına karşı finalde birlikte ittifak kurarak “Turnuva Şampiyonluğu (Tournament Champion)”nu kazandılar. Eagle takımı mentörü Özcan Tezcan eşliğindeki öğrenciler Kerem Rüştü Demirel, Metin Berk Deniz, Kaan Gül ve Sertan Furkan Cengiz turnuva şampiyonluğuna ortak olurlarken;
Orion takımı mentörü Tuğba Esim Yurdagül eşliğindeki Arda Aygün, Berke Aygün, Ahmet Eray Karadağ, Alper Çelebioğlu, Selin Demir ve Buse Temizsoy adlı öğrenciler ise turnuva şampiyonluğu yanısra “Robot Becerileri Ödülü (Robot Skills Award)” ile “Mükemmeliyet Ödülü (Excellence Award)”nü de almaya hak kazandılar. Böylelikle turnuvadaki tüm ödüllere sahip olarak Türkiye'yi başarıyla temsil etmiş oldular.

VEX ROBOTİCS FİNAL MAÇI

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more